נחשף: מדוע רובין וויליאמס לא זכה לגלם את האגריד?

השחקן האמריקאי המנוח רובין וויליאמס רצה לגלם את האגריד בסרטי "הארי פוטר", אבל נדחה בגלל הוראה מלמעלה לגבי מדיניות הליהוק של העיבוד הקולנועי

מעריצי הארי פוטר בוודאי יודעים להסביר מתוך שינה מי הוא האגריד, שומר הקרקעות של בית הספר לקוסמות הוגוורטס ודמות אהובה בספרים ובסרטים. על המסך גילם אותו השחקן רובי קולטריין, אבל לאחרונה נחשף כי בתיאוריה היה יכול לגלם אותו שחקן אחר לחלוטין – רובין וויליאמס.

בראיון שפורסם באתר Huffington Post עם מנהלת הליהוק של הארי פוטר, ג'נט הירשנסון, מספרת המלהקת כי השחקן רובין וויליאמס ז"ל יצר איתה קשר והביע רצון גדול לגלם את דמותו של האגריד אחרי שהוכרז כי הספר הראשון בסדרה יעובד אל מסך הקולנוע.

לצערו של רובין וויליאמס, הצעתו של השחקן לגלם את האגריד לא קיבלה התייחסות רצינית. הסיבה לכך – ג'יי קיי רולינג, הסופרת שהביאה לעולם את הארי פוטר, העבירה הנחיה מפורשת כי כל הליהוקים בסרט חייבים להיות של שחקנים בריטים. מאחר ורובין וויליאמס הוא אמריקאי, מועמדותו נדחתה באופן אוטומטי.

וויליאמס עצמו התייחס פעם בראיון לניו יורק פוסט לגבי רצונו להשתתף בסרט של הארי פוטר. הוא לא ציין בזמנו דמות ספציפית שברצונו לגלם, אבל הוא כן אישר כי הוא נדחה בגלל מדיניות הליהוק המדוברת.

על אף שרובי קולטריין עושה עבודה מצויינת בתור האגריד, קשה שלא לתהות איך הייתה נראית הדמות אם רובין וויליאמס היה נכנס לנעליו הגדולות של הענק למחצה. אין ספק שלוויליאמס לא חסר כישרון כשחקן שיכול בקלות להפיח רוח חיים בכל דמות – רק תשמעו את הדיבוב שלו באלדין בתפקיד הג'יני או תראו אותו בפעולה בגברת דאוטפייר. לא חסרות דוגמאות.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות