רימייקים של משחקי רטרו שהיינו רוצים לראות – חלק א'

לפנטז על רימייקים של משחקי רטרו נוסטלגיים זה פשוט קל מדי. בטור הזה מנסה עדי פרל גם לדמיין איך הם עשויים להיראות ולהרגיש וכיצד יהיו שונים מהמקור

כל גיימר מזדקן מפנטז, גם אם רק בסתר ליבו, שמשחקי המחשב עליהם גדל בילדותו, או כפי שהם נקראים כיום "משחקי רטרו", יקבלו רימייק עדכני מוצלח. בוודאי נקלעתם מתישהו בעבר לדיון כזה בקבוצת פייסבוק או עם חברים גיימרים שלכם. למען האמת, גם אני אוהב להשתעשע בפנטזיות כאלה. הפעם, במקום פשוט לזרוק שמות של משחקים קלאסיים לאוויר, החלטתי לקחת את הדברים צעד קדימה: הנה שלושה משחקי רטרו שלדעתי ראוי לעשות להם רימייק ואיך הגרסאות המודרניות, לפחות בדמיון שלי, אמורות להיראות.

Dangerous Dave 2

המשחק Dangerous Dave 2, שנקרא במקור בכלל Dangerous Dave in the Haunted Mansion אבל השחקנים העדיפו את הגרסה המקוצרת של שמו, הוא משחק פלטפורמה-יריות ישן בו השחקן מגלם את דייב. דייב נכנס חמוש ברובה צייד לתוך אחוזת רפאים מאוכלסת במפלצות שונות ומשונות בניסיון להציל את אחיו, דלברט, כאשר מוות נוראי אורב לו מעבר לכל פינה. מדובר באחד מהמשחקים הראשונים של המפתח ג'ון רומרו, שכיום מפורסם בעיקר בזכות חלקו בפיתוח המותגים Doom ו-Castle Wolfenstein 3D.

המחשבה הראשונה שלי הייתה שהרימייק צריך לשמור על השורשים ממנו הגיע ויהיה גם הוא פלטפורמר, אבל אז הבנתי מה הבעיה – זה לא מעניין מספיק. חידוש גרפי לא יספיק אם התוכן והמשחקיות ישארו בדיוק אותו הדבר. אחרי עוד קצת חשיבה עלה בי רעיון חדש, טוב יותר – שהרימייק של Dangerous Dave יהיה משחק מז'אנר האימה-הישרדות שהחל להופיע בשנים האחרונות. המסגרת העלילתית תישאר בעינה: דייב נכנס אל אחוזת הרפאים כדי לחלץ את אחיו דלברט. אבל הנה המלכוד: מעבר לרובה הטעון של דייב השחקן לא ימצא שום תחמושת נוספת. זאת אומרת שלרשות השחקן יעמדו שמונה קליעים כמו במשחק המקורי, אבל הוא יצטרך לחשוב היטב מתי להשתמש בהם ובאילו מקרים עדיף אולי לחפש פתרון אלטרנטיבי. איש זאב שועט לכיוונכם בריצת אמוק? ברחו על נפשכם או תקעו בו כדור. עכביש ענק אורב לכם בכניסה לחדר? חפשו דרך עוקפת או פיתרון אחר בניסיון לחסוך בתחמושת היקרה שלכם.

https://youtu.be/9Bo_dpRk3So

Star Control 2

אם עד היום לעולם לא שמעתם על Star Control 2, אין לכם זכות לקרוא לעצמכם גיימרים. Star Control 2 הוא שילוב מנצח בין משחק קווסט לבין משחק אסטרטגיה בחלל. השחקן מפקד על ספינת החלל האנושית האחרונה אחרי שכדור הארץ נכבש על-ידי כוחות האימפריה החייזרית Ur-Quan. עכשיו עליכם ליצור קואליציה שמורכבת ממינים שונים של חייזרים שתתנגד ל-Ur-Quan ותשחרר את הגלקסיה מהשלטון הרודני שלהם, תוך כדי איסוף משאבים וחישוב צריכת דלק כדי שלא תמצאו את עצמכם תקועים באמצע שום מקום בחלל. אחד מהאלמנטים המרכזיים של Star Control 2 הוא רוחב היריעה והמורכבות שלו – גם אם תחקרו את כל הגלקסיה לאורכה ולרוחבה, ללא פיתרון כתוב יקח לכם לפחות שנה לסיים את המשחק על כל רבדיו.

אם מישהו אי-פעם ירים את הכפפה ויעשה רימייק ל-Star Control 2, הייתי רוצה שהוא יראה וירגיש כמו משחק האסטרטגיה Homeworld 2. מצד אחד שיהיה יותר אקשן כי הלחימה ב-Star Control 2 אפשרה רק קרבות של אחד-על-אחד, אך מצד שני שישמור על האלמנטים של חקירת גלקסיה רחבת ידיים, איסוף משאבים וקווסט מורכב. בנוסף, מי שמחפש יותר אקשן יוכל להנות ממצב משחק מיוחד, בו השחקן שולט בצי ה-Ur-Quan ושכירי החרב שלו במלחמה בלתי נגמרת נגד ה-Kohr-Ah, בני הדודים הרצחניים יותר של ה-Ur-Quan, בניסיון לראות כמה זמן תחזיקו מעמד נגד גלי מתקפה הולכים וגדלים. כדי להפוך את מצב המשחק למעניין יותר, תצטרכו מצד אחד להגן על בסיס האם שלכם, Sa-Matra, ומצד שני לדאוג שהגזעים שמשועבדים לכם אינם נכחדים ע"י ה-Kohr-Ah, אחרת תאבדו את תמיכתם במאמץ המלחמתי.

עד שהרימייק יהפוך למציאות, אם בכלל, אתם יכולים להנות מ-The Ur-Quan Masters, פרוייקט מעריצים ללא מטרות רווח משנת 2011 שחידש את המשחק המקורי והוסיף לו 16 קטעי פס-קול מעובדים מחדש.

The Lost Viking

אמנם הויקינגים האבודים לא נעלמו לגמרי מן התודעה וראינו אותם כדמויות לבחירה ב-Heroes of the Storm, אבל אולי הגיע הזמן שבליזארד תרים את הכפפה ותעניק להם עדנה מחודשת? הויקינגים האבודים המקורי מ-1992 הוא משחק ארקייד-פאזלים שסיפר על שלושה ויקינגים, אריק, בלאוג ואולף, שנחטפו ע"י חייזר כדי לשמש מוצגים חדשים לגן החיות שלו. תקלה בזמן השיגור לספינה מיקמה את הויקינגים במסדרון רנדומלי במקום בכלוב. עכשיו הויקינגים צריכים לשתף פעולה יחד ולשלב בין הכשרונות שלכם כדי להימלט מהחללית חזרה הביתה.

ראוי שהרימייק ישמור על האופי שלו וימשיך להיות ארקייד של פתירת פאזלים, אבל הגיע הזמן לרענן את הקאסט המקורי ולהוסיף לו צלע רביעית. ליתר דיוק – ויקינגית, כי בכל זאת אנחנו כבר ב-2016 והגיע הזמן להוסיף למשחק קצת ייצוג נשי. בויקינגית החדשה שלנו לא תרצו להיתקל בסמטה חשוכה – היכולת המרכזית שלה היא קריאת קרב שגורמת לאויבים לנוס לכיוון הנגדי. אותה קריאת קרב יכולה גם לעודד את הויקינגים הקולגות שלה לנוע ולפעול מהר יותר. קחו בחשבון שהיא תצטרך מנוחה אחרי כמה קריאות קרב כאלה. בכל זאת, מיתרי הקול הם עדיין איבר עדין.

תגובות

במאמר זה

נגישות