רוג אחת הוביל את דיסני לשיא היסטורי של הכנסות

ההכנסות מהסופ״ש הראשון של הפריקוול לתקווה חדשה, רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים, הובילו את דיסני לשבירת שיא היסטורי של הכנסות בינלאומיות בשנה אחת

ההכנסות מהסופ״ש הראשון של רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים באקרנים הובילו את דיסני לשיא חסר תקדים: דיסני הם כעת האולפן הראשון בהיסטוריה שהכניס למעלה מ-7 מליארד דולר בקופות ברחבי העולם בשנה אחת.

יו״ר האולפן, אלן הורן, אמר ש״ההישג ההיסטורי הזה אפשרי בזכות כל אולפני הסרטים שלנו שמביאים את הטוב ביותר שלהם לשולחן, בעודם מספרים סיפורים נהדרים מכל הסוגים, שמהדהדים עם קהל חוצה גבולות, מגדר ודורות״.

עם ה-290 מליון דולר המרשים שרוג אחת עשה בסופ״ש, דיסני הגיעו ל-6.998 מליארד דולר רווחים, 2.7 מהם בצפון אמריקה. בין הלהיטים העצומים של דיסני השנה היו שני סרטי מארוול – קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, שהוא בינתיים הסרט הרווחי ביותר ל-2016 עם 1,153.3 מליארד דולר, והציג לראשונה ב-MCU את טום הולנד כספיידרמן; ודוקטור סטריינג׳, שהציג לראשונה במארוול את רעיון היקומים המקבילים. במסגרת האנימציה, דיסני הוציאו מאולפני האנימציה שלהם עצמם את זוטרופוליס ואת מואנה, שניהם זכו לתשואות, וכמו כן הפיצו את סרט ההמשך למצוא את דורי, של החברים בפיקסאר. היה גם את ספר הג׳ונגל, שתפס השנה את מעמד עיבוד הלייב-אקשן השנתי לקלאסיקה מצויירת של האולפן. הצלחת הסרט זיכתה את הבמאי שלו, ג׳ון פאברו, לשבת על כסא הבמאי גם בעיבוד הלייב אקשני למלך האריות.

בשנה שעברה אולפני יוניברסל שברו את השיא עם 6.89 מליארד דולר גלובליים, בזכות הצלחות הענק של שלושת סרטי ההמשך עולם היורה, המיניונים ומהיר ועצבני 7, שלושתם חצו את קו המליארד בהרבה.

רוג אחת התקבל בזרועות פתוחות לא רק בקרב הקהל הנלהב, אלא גם אצל מבקרי האינטרנט, והוא עומד על 84% ב-Rotten Tomatoes. ב-Metacritic לעומת זאת, הסרט עומד על 65% בלבד, לעומת ה-81 שקיבל קודמו, הכוח מתעורר, שהוא הסרט הרווחי ביותר בהיסטורית ההכנסות בצפון אמריקה, עם למעלה מ-936 מליון דולר, ועם בסה״כ למעלה מ-2 מליארד דולר מרחבי העולם, כך שלרוג אחת יש עוד לאן לשאוף. 

תגובות

במאמר זה

נגישות