תוכנה ניסתה לכתוב פרק של הארי פוטר וזו התוצאה

תוכנה למדה את כל ספרי הארי פוטר וניסה לכתוב פרק משלה, שאמנם רחוק מלהיות קוהרנטית עלילתית אבל התוצאה יצאה ללא ספק מצחיקה במיוחד

במציאות של ימינו בה הטכנולוגיה מחליפה את האדם בכל כך הרבה תחומים, יש לפחות תחום אחד בו המכונה עוד רחוקה מלהשתוות ליצירה האנושית – כתיבה. ההוכחה לכך היא הניסיון של תוכנה לכתוב פרק של הארי פוטר.

לפי ידיעה שפורסמה באתר The Guardian, צוות מתכנתים בשם Botnik Studios הטיל אתגר על תוכנה שיצר – לכתוב פרק של הארי פוטר. על מנת לעשות זאת, הצוות נתן לתוכנה לקרוא את כל שבעת הכרכים של סדרת הספרים לפני שהחלה מלאכת הכתיבה כדי שיהיה לה חומר גלם להתבסס עליו.

התוצאה הסופית, יש לציין, אמנם רחוקה מלהיות בעלת עלילה קוהרנטית כלשהי אבל עדיין מצחיקה במיוחד. ה”פרק” החדש נקרא Harry Potter story: Harry Potter and the Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash (“סיפור הארי פוטר: הארי פוטר והדיוקן של מה שנראה כמו ערימת אפר גדולה” בתרגום חופשי לעברית), אורכו שלושה וחצי עמודים ומלבד שימוש מוגזם במילה “קסם” על כל נגזרותיה האפשריות, הצליח ליצור כמה סיטואציות הזויות שקשה להישאר אדישים מולן.

הנה כמה קטעים נבחרים שפשוט הפילו אותנו מהכסא מרוב צחוק:

  • “לא כזה חתיך עכשיו”, חשב הארי בעודו טובל את הרמיוני ברוטב חריף. אוכלי המוות היו מתים עכשיו, והארי מעולם לא היה כה רעב.
  • רון עמד שם ועשה מעין ריקוד מטורף. הוא ראה את הארי ומיד החל לאכול את המשפחה של הרמיוני.
  • רון זרק שרביט על וולדמורט וכולם מחאו כפיים. רון חייך.

אתם יכולים לקרוא את הפרק המלא אם יש לכם את האומץ. לפחות דבר אחד התוכנה עשתה כמו שצריך – היא הבינה שרון הוא האתנחתא הקומית של הארי פוטר.

אגב, בדקתם את הרעיונות שלנו לספין-אופים של הארי פוטר? שווה קריאה.

תגובות

במאמר זה

נגישות