פרופיל 120 היא סדרת גיבורי-העל הישראלית שאנחנו צריכים

אם תמיד רציתם לראות גיבורי-על תוצרת כחול-לבן בפעולה על המסך, זו ההזדמנות שלכם לתרום לקמפיין מימון ההמונים של "פרופיל 120" ולהפוך את החלום למציאות

הפקה של סרטים וסדרות שעוסקים בגיבורי-על למיניהם היא תופעה נפוצה מאוד בחו"ל, אבל לצערינו בארץ נדיר לראות הפקות שקשורות לתחומים הללו בפרט ולז'אנרי המד"ב והפנטזיה בכלל. את החסך הזה תנסה להשלים פרופיל 120, סדרת גיבורי-על תוצרת כחול-לבן.

פרופיל 120 היא סדרתו של נאור בלורי, בוגר תואר ראשון לטלוויזיה במכללת ספיר שמגדיר את עצמו "פריק של מארוול/די.סי. או כל סרט גיבורי-על אחר". כמו לרבים מאיתנו, גם לו הפריעה העובדה שאין כמעט גיבורי-על ישראלים על המסך, אבל במקום לשבת ולקטר על זה הוא החליט לעשות מעשה – הוא הפיק פרק פיילוט של סדרת גיבורי-על משלו.

להלן עלילת המסגרת של פרופיל 120:

דור (אייל פריאנטה), אביתר (אור בן מלך), מקס (דניאל דמידוב) ואנה (שלי נווה) היו חבורה די מוזרה בתיכון בבאר שבע, בעיקר בגלל כוחות העל שלהם. לאחר לילה של השתוללות שיצא מכלל שליטה הם קיבלו החלטה – לא להשתמש בכוחות שלהם יותר לעולם. הסדרה נפתחת כשבע שנים לאחר מכן, כשכל החבורה כבר התפרקה מזמן. ביום בהיר אחד, מקס מקבל שיחת טלפון מאיימת מאדם שטוען כי הוא יודע הכל אודות הכוחות שלהם. אותו אדם מורה לו להגיע אליו עוד באותו יום יחד עם שלושת חבריו. מקס יוצא למסע לגיוס חבריו ויחד איתם מגיע לאותו אדם מסתורי. תוך זמן קצר הם מוצאים את עצמם כטירונים בבסיס יחידה הסודית המכשירה גיבורי על להגנה על מדינת ישראל מפני איום מתקרב. במהלך הטירונות הם יהיו תחת פיקוחו של רם (איתי שגב) – מ"פ היחידה, בליווי סבטה (אינה בקלמן), המ"כית הקשוחה שלהם, ובעיקר – יתמודדו עם האחריות הגדולה שפתאום נופלת על כתפיהם הלא כשירות בעליל.

אמנם פרק הפיילוט של פרופיל 120 קיבל תמיכה של חברת Yes והאגודה הישראלית למד"ב ופנטזיה, אך לדברי היוצרים עדיין חסר להם כסף כדי להשלים את החזון. לכן בעמוד ההדסטארט של פרופיל 120 היוצרים מבקשים מהגולשים לתרום להם סכום כולל של 15,000 ש"ח, ונכון לרגע כתיבת שורות אלה גוייסו מתוכם 3,500 ש"ח בלבד. כמובן שהתורמים יקבלו פרסים מעניינים, החל מקרדיט בסוף הפרק או מרצ'נדייז ועד פגישה אישית עם היוצרים על בירה או הזמנה זוגית להקרנת הבכורה אשר תיערך בפסטיבל קולנוע דרום.

נשאר עוד חודש וקצת עד לסוף פרוייקט מימון ההמונים של פרופיל 120, ואנחנו מחזיקים לו אצבעות שיצליח.

תגובות

במאמר זה

נגישות