האם מטאל גיר סוליד יקבל סוף-סוף עיבוד קולנועי?

התסריטאי של "פארק היורה", דרק קונולי, הצטרף לפרוייקט העיבוד הקולנועי של סדרת משחקי מטאל גיר סוליד. יחבור אל הבמאי ג'ורדן ווגט-רוברטס

כבר מעל לעשור שנים שמדי פעם צצה ברשת ידיעה על איזשהו ניסיון להתניע עיבוד קולנועי של סדרת משחקי מטאל גיר סוליד (Metal Gear Solid) של היוצר היפני הכשרוני הידאו קוג'ימה, אבל שום דבר לא יצא אל הפועל. הפעם יכול להיות שמדובר בניסיון קצת רציני יותר.

לפי ידיעה בלעדית שפורסמה באתר Variety, בימים האחרונים אוגד יחדיו לראשונה צוות הקריאייטיב שיהיה אחראי על הסרט של מטאל גיר סוליד. על פי הפרסומים, דרק קונולי (Derek Connolly), שעומד מאחורי התסריט של עולם היורה, יכתוב את העיבוד הקולנועי. אליו יחבור הבמאי ג'ורדן ווגט-רוברטס, כאשר השניים כבר עבדו יחד בעבר על קונג: אי הגולגולת. על המעורבות של הבמאי בפרוייקט דיווחנו בתחילת השנה. השאיפה היא שטיוטה ראשונית של התסריט תהיה מוכנה לכל המאוחר ב-2018. בנקודה עוד זו לא ברור באיזה מהמשחקים התסריט יחליט להתמקד.

סדרת משחקי מטאל גיר סוליד החלה את דרכה בשנת 1998 על קונסולת הפלייסטיישן הראשונה. השחקן נכנס לנעליו של לוחם הקומנדו שעונה לשם הקוד סוליד סנייק. הוא נשלח למשימה באלסקה לנטרל יחידה צבאית סודית בשם Foxhound שערקה ומאיימת להשתמש בנשק גרעיני שבידיה. המשחק הראשון בלט בעולם הגיימינג באותה תקופה מאחר ומצד אחד הוא השקיע שעות רבות בפיתוח הסיפור והעולם של המשחק דרך דיאלוגים וסרטונים ארוכים, ומצד שני שם את הדגש על התגנבות ומניעה מעימות ישיר בניגוד לרוב המשחקים בהם אפשר לרסס אויבים בלי לחשוב פעמיים.

על אף שזה יכול להיות מעניין לראות כיצד ינסו להעביר שעות רבות של סיפור מורכב אל המסך הגדול, בואו לא נשכח שלהוליווד יש מוניטין רע בכל הקשור לסרטים שמבוססים על משחקים – גם אמונת המתנקש וגם וורקראפט, שתי הדוגמאות הבולטות לסרטים מסוג זה בשנים האחרונות, היו רחוקים מלהיות הצלחה גדולה בביקורות או בעיני הקהל, אולי חוץ מהסינים. אפשר רק להחזיק אצבעות ולקוות שווגט-רוברטס וקונולי יודעים מה הם עושים, ושסוף-סוף נקבל סרט ששווה את הזמן והכסף שלנו. בינתיים אנחנו נסתפק בדבר הקרוב ביותר שיש לנו לסרט בכיכובו של סנייק האגדי – הבריחה מלוס אנג'לס עם קורט ראסל משנת 96.

תגובות

במאמר זה

נגישות