אוזניות Rig 500 של פלנטרוניקס – הגשר בין שני העולמות

גיל גוטקין מסביר מדוע אוזניות הגיימינג של פלנטרוניקס, RIG 500, יכולות לתת לכם טעימה איך מרגישות אוזניות מקצועיות אם עד עכשיו הסתפקתם רק בדגמים הזולים

קוני אוזניות מתחלקים בדרך כלל לשני סוגים: אלו שקונים את האוזניות הכי זולות וקטנות שהם יכולים למצוא, כי הם בסך הכל רוצים לשמוע או לשחק בשקט מבלי שאחרים ישמעו אותם; ומולם יש את אלו שהם חולי סאונד, וקונים אוזניות כדי לשמוע הכי טוב שהם יכולים. בדרך כלל האוזניות מהסוג השני עולות מאות רבות של של שקלים, ולכן כמעט אין מי שעובר מהקבוצה הראשונה לשניה. אוזניות Rig 500 של פלנטרוניקס מנסות להיות הגשר הזה בין שני העולמות.

במבט ראשון, האוזניות לא מרשימות במיוחד. רוב הגוף שלהן מורכב מפלסטיק, והוא לא משדר יוקרה, אלא בעיקר פונקציונליות. יש מי שיאהבו את המראה המעט חללי שלהן ויש מי שיאהבו אותו פחות, אבל אין ספק שיש להן את הלוק הנכון לאוהבי ציוד ה"גיימרים". הפונקציונליות מתבטאת לא רק במראה שלהן, אלא גם ממש בצורה שבה הן מורכבות. ניתן להרכיב את הדרייברים של האוזניות, שהם בעצם החלקים שמכסים את האוזן, בשלושה מקומות שונים לאורך הזרוע, כדי להתאים כמה שיותר לגודל של כמה שיותר ראשים. הפלסטיק גם עוזר לאוזניות להיות קלות במיוחד, מה שעוזר לחבוש אותן לאורך זמן, תכונה חשובה למי שמשחק שעות ארוכות ברצף. פונקציונליות נוספת של האופציה להרכיב ולהוריד את הדרייברים היא שאם במקרה נקרע או נשבר לכם אחד הצדדים, אפשר להחליף רק אותו, מבלי לקנות אוזניות חדשות לגמרי.

אם כבר הגענו לדבר על הדרייברים, במבט ראשון הם יכולים להרגיש למשתמש הממוצע, במיוחד זה שרגיל להשתמש באוזניות שנכנסות לתוך האוזן, כענקיות במיוחד. אוזניות גדולות דורשות מעט התרגלות, אבל בשימוש ממושך, אין תחליף לנוחות שהן מספקות. ה-rig 500 מצליחות גם לסנן טוב במיוחד את הרעש הסביבתי מבלי ללחוץ יותר מדי על האוזניים.

rig-500

עוד יתרון גדול של אוזניות חיצוניות? הן מסוגלות לשאת דרייברים גדולים במיוחד, כמו אלו של ה-rig 500, שתורמים רבות לאיכות הסאונד שהן מסוגלות להשמיע. הדרייברים הגדולים כאן (40 מ"מ) מצליחים לייצר איכות סאונד מעולה, בטח ביחס לאוזניות זולות וגנריות, שכמעט כל אחד, גם מי שאינו משוגע סאונד יכול להבחין בהבדל. הבאסים חזקים ו"בועטים", הצלילים הגבוהים חדים גם הם מבלי להיות צורמים וגם כשמגבירים את הווליום לרמה הכי גבוהה שלו, כמעט ואין עיוותים לא נעימים בסאונד, כמו שקורה לפעמים באוזניות פשוטות יותר. אם אתם אוהבים לשמוע באוזניות שלכם בווליום מטורף, אולי לא תצליחו להגיע פה לרעש מחריש אוזניים, אבל רוב האנשים ימצאו פה מספיק עוצמה כדי להיות מרוצים.

המיקרופון המצורף עושה את העבודה שלו היטב. הוא לא מפריע מדי, ניתן לכוונן אותו בקלות, והוא מצליח לסנן רעשי סביבה היטב, כשהצד השני שומע אתכם חד וברור, בין אם מדובר בשיחת סקייפ או בצעקות תוך כדי משחק מרובה משתתפים. אפשר לנתק אותו אם אתם לא רוצים להשתמש בו והוא מפריע לכם, ויש בו את הפונקציה המגניבה של להעלות אותו עד למעלה (ליישר קו עם הקשת מעל הראש) כדי להעביר אותו למצב MUTE אם לרגע לא בא לכם שישמעו אתכם בצד השני.

אם אתם מאלו שכבר רגילים לקנות אוזניות יקרות ואיכותיות, רוב הסיכויים שאוזניות ה-Rig 500 לא ירשימו אתכם במיוחד, אבל אם עד היום קניתם רק אוזניות פשוטות וזולות, האוזניות האלה הן הדרך שלכם להבין סוף סוף עד כמה אוזניות יותר איכותיות משדרגות את חווית המשחק, ואפילו את חווית שמיעת המוזיקה, גם אם זו לא המטרה העיקרית שלכם. המחיר שלהן לא יקר כמו הרבה אוזניות איכותיות אחרות בשוק, והן לגמרי שוות את ההשקעה אם אתם נוהגים לשחק הרבה עם אוזניות עליכם.

תגובות

במאמר זה

נגישות