הכירו את Emerald City, הגרסה האפלה של "הקוסם מארץ עוץ"

בסופ״ש האחרון NBC שחררה טריילר ראשון לעיבוד הטלוויזיוני החדש של ״הקוסם מארץ עוץ״, Emerald City, סדרת הדרמה שתעלה בינואר הקרוב

NBC שחררה טריילר ראשון לסדרת הדרמה החדשה שתספר מחדש את מעללותיה של דורותי מקנזס בארץ עוץ, על-פי הסיפור הישן והאהוב. Emerald City, הלוא היא עיר הברקת, משמשת כידוע בסיפורי המקור כעיר הבירה של ארץ עוץ כולה.

Emerald City תעקוב אחר דורתי, בתחילת שנות ה-20 שלה, שבשלהי סופת טורנדו נסחפת יחד עם כלב משטרתי לעולם מיסתורי ומיסטי מרוחק, הכולל ממלכות אוייבות, קסם אפל ומאבק עקוב מדם על השליטה העליונה. הדמויות המוכרות יופיעו בדרכים בלתי צפויות, כשדורותי עצמה תצטרך ללמוד לנווט בין המאורעות המסוכנים וללמוד על גורלה האמיתי. נראה כי הסלוגן המוביל את הסדרה הוא: "There’s no place like… Oz."

הסדרה פותחה על-ידי מת׳יו ארנולד, היוצר של סדרת המוקומנטרי האינדית, סיביר. את כל עשרת הפרקים המוזמנים יביים טרסם סינג, במאי תא קטלני ומעבר לכל חלום (מ-2006), בעל החזון הויזואלי העשיר.

לנעליה האדומות של דורותי תכנס אדריאה ארג׳ונה, שכבר הספיקה לגבש נסיון טלוויזיוני עשיר עם הופעות במבוקש, נרקוס ובעונתה השניה של בלש אמיתי. אליה יצטרפו אוליבר ג׳קסון-כהן, אנה אולארו, ג׳ואלי ריצ׳ארדסון בתור גלינדה המכשפה הטובה, וההיילייט האמיתי – וינסנט ד׳אונופריו בתור המכשף אוז. ד׳אונופריו השחקן הותיק, התפרסם במטאל ג׳אקט של סטנלי קובריק, ובשנים האחרונות ידוע בעיקר מסדרת שיתוף הפעולה של נטפליקס ומארוול כאויבו של דרדוויל, כוילסון פיסק, AKA הקינגפין, וכנבל בעולם היורה.

הקוסם מארץ עוץ, שנכתב במקור על-ידי ל. פרנק באום, ראה אור לראשונה ב-1900, ומאז זכה לאינספור עיבודים. בין הבולטים שבהם היו סדרת האנימה העוצמתית מ-1986; Wickedהמחזמר שכבש את הבימות, ומספר את הסיפור מנקודת מבטן של המכשפות; סרט הפריקוול, ארץ אוז, בכיכובו של ג׳יימס פרנקו כאוז; והידוע שבהם כמובן, הסרט הקלאסי מ-1939 בכיכובה של ג׳ודי גארלנד.

Emerald City תעלה ב-6 לינואר הקרוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות