נינטנדו מפסיקה סופית את ייצור קונסולת ה-Wii U

ענקית המשחקים היפנית תעצור את ייצור ה-Wii U כדי שתוכל להעביר את מלוא כובד משקלה לקונסולה החדשה שתוציא לחנויות במרץ 2017, Switch

סופה של תקופה בנינטנדו – גורמים בתעשיית המשחקים היפנית הודיעו כי מפתחת המשחקים המפורסמת תעצור השבוע באופן סופי את קו הייצור של קונסולת ה-Wii U.

Wii U החלה את דרכה בנובמבר 2012. בחודשים הראשונים להגעתה אל מדפי החנויות היא זכתה להצלחה עם מכירה של כמה מיליון יחידות, אך לאחר מכן המכירות צנחו באופן יציב עד היום.

נכון לחודש ספמטבר מכרה ה-Wii U כ-13 מיליון קונסולות. רק לשם ההשוואה נציין כי קונסולת ה-Wii מכראה 101 מיליון יחידות וקונסולת הדור הקודם של נינטנדו, גיימקיוב, מכרה 21 מיליון יחידות.

האמת שאין זה מפתיע שנינטנדו החליטה לחסל את קו הייצור של הקונסולה – חוץ מהמכירות החלשות, נינטנדו צריכה להתרכז בייצור הקונסולה החדשה שלה Switch אותה הציגה לראשונה באוקטובר. Switch תגיע אל החנויות במרץ 2017, כלומר עוד ארבעה חודשים בלבד, ולכן נינטנדו חייבת להפנות את מירב המשאבים שלה כדי לעמוד בביקוש בזמן.

למי שאינו מכיר את הנושא, נספר כי Switch היא הקונסולה הבאה מבית נינטנדו. הפיצ'ר המרכזי שלה הוא האפשרות להפוך את הקונסולה מנייחת לניידת בקלות כדי שתוכלו להמשיך לשחק גם מחוץ לבית. הדבר נעשה על ידי שליפת הקונסולה ממקומה וחיבור השלטים שלה לצדדיה. מכאן נובע שמה של הקונסולה, Switch, כי היא מאפשרת להחליף בין שני המצבים.

הטריילר למטה מתאר כיצד חילופי המצבים הללו מתבצעים. כמו כן, הוא מדגים פיצ'רים נוספים של הקונסולה כמו משחק רב משתתפים מקומי ועוד.

תגובות

במאמר זה

נגישות