דיווח: היצע הסרטים של נטפליקס במגמת התכווצות

מתברר כי ספריית הסרטים של נטפליקס בארצות הברית התכווצה בהיקף של אלפי סרטים מ-2012 ועד היום. התוצאה - העלאת דמי המנוי החודשיים

בעוד אצלנו בארץ מציינים חצי שנה לכניסתו של נטפליקס, דיווחים מעבר לים טוענים כי היצע הסרטים של שירות הזרמת הוידאו הולך ומתכווץ באופן משמעותי.

הדיווח, שפורסם במקור באתר Exstreamist, אומר כי היצע הסרטים לצפיה שנטפליקס מציע ללקוחותיו המשלמים ירד בכ-40 אחוז. ההשוואה היא בין שנת 2012, אז השירות הציע כ-9,000 סרטים, לבין שנת 2016 בה נטפליקס מחזיקים בכ-5,100 סרטים בלבד. יש לציין כי הנתונים הללו מתייחסים לנטפליקס האמריקאי ולא לישראלי. בכל זאת, אין ספק שזו אכן ירידה משמעותית מאוד בהיקף התכנים.

הסיבה העיקרית לירידה במספר הסרטים היא שפחות חברות צד שלישי מסכימות לתת לנטפליקס זכויות שידור על היצירות שלהן או מעוניינות לחדש חוזים קיימים מולה. כרגע לא ידוע לנו מה עומד מאחורי ההחלטות הללו, אבל יכול להיות שזה קשור לריבוי שירות הזרמת הוידאו שהחלו לצוץ בארצות הברית – לתחרות על השוק נוספו לאחרונה HBO NOW והשירות של אמזון, מה שיוצר אלטרנטיבות ליוצרי התוכן וכנראה מחליש את נטפליקס.

גורם נוסף שהביא לירידה בהיצע הסרטים הוא ההחלטה של נטפליקס לאורך השנים האחרונות להשקיע את משאביה בפיתוח סדרות מקוריות כמו בית הקלפים וסדרת ההמשך של צער גידול בנות. כמו כן יש גם את ההשקעה העצומה שלה בסדרות שמבוססות על גיבורי קומיקס של מארוול כמו דרדוויל, איירון פיסט, ג'סיקה ג'ונס ועוד.

המחסור בתוכן בהחלט נותן את אותותיו – לפני בערך ארבעה חודשים השירות הכריז על הקפצת המחיר החודשי שלו מ-9 דולר ל-10 דולר עבור משתמשים ותיקים וחדשים כאחד, כאשר ההתייקרות תיכנס לתוקף החודש. יהיה מעניין לראות כיצד העלאת דמי המנוי ישפיעו על 65 מיליון המנויים של נטפליקס – האם הם יספגו אותה או ינטשו? והשאלה החשובה יותר – האם המחיר יקפוץ גם בארץ?

תגובות

במאמר זה

נגישות