"בשורות טובות" של ניל גיימן יעובד לסדרה

ספר הפנטזיה הקומי שנכתב בשיתוף עם טרי פראטצ'ט יגיע אל מסכי הטלוויזיה בסדרה בת שישה פרקים. גיימן יפקח על העיבוד באופן צמוד עם ההפקה

בשורות טובות לקוראי בשורות טובות – ספר הפנטזיה הקומי והאפוקליפטי בשורות טובות: נבואותיה הנחמדות והמדויקות של אגנס נאטר, מכשפה, שנכתב בשיתוף פעולה בין ניל גיימן לבין טרי פראטצ'ט, יעובד לסדרת טלוויזיה.

בשורות טובות יעובד לסדרה של שישה פרקים. עלילת הספר מספרת על המלאך אזירפאל ועל השד קרולי, שנאלצים לשתף פעולה אחד עם השני כדי למנוע את הקץ העולם אחרי שנודע להם כי הצעד הראשון לקראת אחרית הימים התממש – לידתו של בן השטן.

ההודעה על העיבוד הגיעה מפיו של הסופר גיימן עצמו. ביום חמישי האחרון הגיע גיימן ללונדון לאירוע לזכר פראטצ'ט. במהלך האירוע, הודיע גיימן על העיבוד העתידי של הספר אל המסך הקטן ושהוא יפקח בעצמו על התהליך בצמוד עם ההפקה. בקשר לשאלה מה בדבר אישורו של פראטצ'ט לגבי העניין, גיימן הציג כראיה מכתב שנשלח אליו לאחר מותו של חברו בו פראטצ'ט מפציר בפני גיימן כן לעבד את הספר. אולי זו הסיבה שגיימן והכרזתו התקבלו באותו ערב בקריאות עידוד ושמחה של המשתתפים באירוע.

יצא לפועל או יבוטל באמצע?

זו אינה הפעם הראשונה שבהוליווד מנסים לעבד את בשורות טובות אל המסכים. בשנת 2002 הבמאי טרי גיליאם כבר ליהק את ג'וני דפ ורובין וויליאמס לשני התפקידים המרכזיים, אבל בסופו של דבר ההפקה לא יצאה אל הפועל. הסיבה לכישלון נובעת מהתזמון – גיליאם נשא את הפיץ' (נאום המכירות) שלו בפני המפיקים בהוליווד זמן קצר מדי לאחר אסון מגדלי התאומים, ובהוליווד הרגישו שעם כל הכבוד לספר המצליח של גיימן, זה אינו הזמן המתאים להפיק יצירה עם תמה אפוקליפטית.

עושה רושם שבסך הכל הקריירה של גיימן נמצאת כרגע בתנופה – גם ספר הפנטזיה אלים אמריקאים נמצא כיום בתהליכי הפקה לסדרת טלוויזיה, כאשר לפני כמה ימים דווח שיככבו בו קריספין גלובר וג'ונתן טאקר.

תגובות

במאמר זה

נגישות