NBA 2K20 – עולה להתקפה אחרי מקצה שיפורים

עם סיפור חדש וכתוב היטב במצב My Career ומערכת תגים שמוסיפה תכונות חדשות לשחקנים, NBA 2K20 הוא משחק כדורסל שמצדיק לפתוח את הארנק

NBA 2K20

תקופת ההכנה לקראת החגים בישראל מלווה בלא מעט ההוצאות. לגיימרים חובבי ספורט מדובר בהוצאות גבוהות בהרבה, שכן זו בדיוק התקופה שבא יוצאים משחקי הספורט השנתיים. אחד מהבולטים והאהובים שבהם הוא NBA 2K20, משחק הדגל של ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

אחרי ששיחקתי בגרסת 2019 אצל חבר, לא מצאתי שינויים גדולים במשחק ולכן לא רכשתי אותו. זה לא שהוא היה גרוע או משהו, סדרת משחקי NBA 2K הייתה ונשארה מהמשובחות והריאליסטיות שיש בספורט, פשוט לא הרגשתי שיש שיפור מיוחד או עדכון קריטי שמצדיק רכישה. השנה החלטתי שלא אוותר על המשחק, ראשית בגלל שהליגה עצמה עברה שינוי רציני גדול והרבה שחקנים עברו קבוצות, אך גם בגלל כמה שינויים שידעתי שיהיו במשחק ורציתי לבדוק אותם.

https://youtu.be/ZLrtNIYcmiE

כבר במשחק הראשון ששיחקתי ב-NBA 2K20 היה אפשר לראות שהמשחק עבר מתיחת פנים רצינית בכל מה שקשור למשחקיות. ובמיוחד בכל  מה שקשור להובלת הכדור של השחקנים, שהפכה למעט איטית יותר, אך מציאותית הרבה יותר.

תוספת מבורכת נוספת וחשובה מאוד היא מערכת התגים החדשה. אותם תגים מוסיפים תכונות נוספות לשחקנים, ובכך הופכים אותם ליותר ייחודיים. כך למשל תג "הזריקות הקשות" יעלה את הסיכויים לקליעה בזמן דריבל או תג "מקל הפוגו", המאפשר לעשות מספר ניסיונות לחסימה באופן. כשמתחילים להבין את התגים ולהכיר את היכולות השונות לעומק הם משפרים את המשחקיות בצורה דרסטית. יש במשחק מעל 80 תגים וכתוצאה מכך כל שחקן ושחקן בליגה הופך לייחודי מאוד, מה שמוסיף למשחקיות רובד נוסף של עומק. בצד הפחות חיובי, גם זריקת הצעד וחצי עברה שינוי רציני אך לרעה, וכעת היא מרגישה איטית ומעט מגושמת.

ליגת ה-WNBA, ליגת הכדורסל האמריקאית לנשים, היא עוד תוספת מבורכת למשחק השנה. ניכר כי יוצרי המשחק השקיעו המון בלהפוך את חוויות המשחק למעניינת, יש המון אנימציות ייחודיות מאוד למצב המשחק ב-WNBA.  עם זאת, עדיין מרגיש כי יש פער גדול ברמת ההשקעה. ראשית, צוות השידור שנבחר לפרשן את משחקי הנשים פשוט נורא ואיום. שנית, לא ניתן לשחק עם קבוצות הנשים ברשת, מה שמוכיח כי למרות התוספת, המצב רחוק מאוד מלהיות שוויוני. אולי כדאי שהחברים מ-2K הסתכלו על סדרת משחקי FIFA של EA וילמדו. אם במשחקי אונליין עסקינן, הרגשתי שיפור ניכר מהמשחק אשתקד ואופן אישי המשחקים עבדו לי חלק. אך גם חבר ששיחק איתי וגם אנשים ברחבי העולם מדווחים על איטיות ולאגים חמורים.

מצב ה-"MyTeam", שבדומה למצב ה-"Ultimate Team" המוכר של סדרת משחקי FIFA מאפשר ליצור “קבוצת חלומות” באמצעות שימוש בקלפים של שחקנים וקלפים שמשפרים אותם עמוס באינספור שחקנים ותוספות שונות. עם זאת, הוא סובל מאחד מהמחלות הנוראיות ביותר של עידן הגיימינג הנוכחי – בשביל להצליח בו צריך לשלם, והרבה. ככל שתשלם יותר תוכל לקנות חבילות טובות יותר ולבנות קבוצות טובות יותר. אם זה לא מספיק, הרבה דברים במצב "מוגרלים" ונותנים תחושה שקרובה יותר לקזינו מאשר לאיסוף קלפים וגרמו לי לנטוש אותו, למרות שהוא מעניין.

מנגד, מצב משחק שעבר שינוי משמעותי מאוד לטובה הוא מצב ה-"My Career". השינוי שמתחיל כבר בבניית השחקן שמציע אפשרויות נחמדות, אך גם לא ארוך ומפורט מדי כמו מצב בניית המתאבק של משחקי ה-WWE לדוגמא. הסיפור השנה כתוב נהדר ואפילו כולל שחקן מוכר במיוחד – אידריס אלבה. הסיפור עצמו כתוב נהדר ונותן הצצה מעניינת לבניית קריירה ב-NBA והאופי הדרוש לכך ומבחינת כתיבה נטו – מדובר בסיפור הטוב ביותר שראיתי במשחק ספורט עד כה (כן, אפילו טוב יותר מהסיפור של אלכס האנטר). לצערי הסיפור עצמו לא ארוך כל-כך, וסיימתי אותו תוך שלושה ימי משחק קצרים (אני מעריך שמשהו כמו 5-6 שעות סה"כ), מה שמעט מאכזב.

מבחינה גרפית, NBA 2K20 נראה קצת יותר מלוטש מקודמו, אך אין שינוי מהותי. הוא עדיין נראה מדהים, אך אני בספק אם בכלל יכול להיות בדור הנוכחי של הקונסולות.

בשורה התחתונה, NBA 2K20 בהחלט מצדיק רכישה. ראשית בשל השינויים הגדולים שקרו בליגה במציאות ששינו את מאזן הכוחות בליגה, אבל גם בגלל השיפורים המשמעותיים והמצוינים במשחקיות. והתוספת המבורכת של ה-WNBA. מי שאוהב את מצבי המשחק השונים והמורכבים ימצא כאן סיפור נחמד ב-"MyCarrer", אך שאר מצבי המשחק נשארו פחות או יותר אותו דבר ולא מציעים משהו חדש או שונה.

תגובות

במאמר זה

נגישות