עיבוד הלייב אקשן של מולאן יהיה נטול שירים לחלוטין

בניגוד מוחלט ל"היפה והחיה" ול"ספר הג'ונגל", לפי חזון הבמאית העיבוד החדש של מולאן יזנח לגמרי את הפן המוזיקלי לטובת סרט שיתמקד באמנויות לחימה

אם היפה והחיה, שהגיע בימים האחרונים אל אולמות הקולנוע, הוא סרט מיוזיקל לכל דבר, עושה רושם שעיבוד הלייב אקשן של מולאן עומד ללכת לקיצוניות השניה ויהיה סרט נטול שירים לחלוטין.

את הדברים אמרה הבמאית של הסרט, ניקי קארו (Niki Caro), במסגרת ראיון מול Entertainment Weekly. היא תיארה את הגרסה שלה למולאן כסרט נשי שיתמקד בעיקר באומנויות לחימה. כאשר היא נשאלה כיצד היא מכינה את עצמה לקראת תחילת צילומי סרט בסגנון זה, היא ענתה, אולי בצחוק, ש"יש לי ילדה בת 9. התחלנו ללמוד יחד אומנות לחימה משולבת כדי להתכונן".

כאשר ניקי קארו נשאלה האם בכל זאת הסרט ישבץ שיר או שניים מתוך גרסת האנימציה המקורית, לדוגמה שירים בולטים מתוכו כמו Reflections או I'll Make a Man Out of You, בדומה למה שעשו בעיבוד האחרון של ספר הג'ונגל. על שאלה זו היא ענתה חד וחלק במלים הללו: "למיטב הבנתי לא יהיו שירים הפעם, לחרדתם הרבה של הילדים שלי".

יש לציין שהדברים הללו הם אמנם החזון של הבמאית לגבי איך צריך להיראות הסרט בעיניה, אבל תמיד יכול להיווצר מצב בו אולפני דיסני ילחצו כן לשלב בו שיר או שניים מגרסת האנימציה. במלים אחרות, ההחלטה הזו עדיין הפיכה והשאלה היא עד כמה הנושא חשוב לדיסני.

ניקי קארו היא הבמאית השניה של אולפני דיסני שמקבלת את ההזדמנות ליצור סרט עם תקציב של מעל ל-100 מיליון דולר, אולי גם כניסיון של האולפנים לתקן את הססטיסטיקה ארוכת השנים לפיה המין הגברי ישב על כסא הבמאי באופן כמעט תמידי.

אם לא יהיו שינויים בלוחות הזמנים עד אז, העיבוד החדש של מולאן יגיע אל אולמות הקולנוע בנובמבר 2018.

תגובות

במאמר זה

נגישות