תחילת הסוף – הופסק הייצור של הפלייסטיישן 3 ביפן

קונסולת הדור הקודם, פלייסטיישן 3, נמצאת כבר עם רגל אחת בגמלאות. השאלה שנותרה היא מתי יפסיקו לייצר אותה גם בצידו המערבי של הגלובוס

אחרי יותר מעשור על מדפי החנויות, סוני הכריזה כי קונסולת הדור הקודם, פלייסטיישן 3, תפסיק להיות מיוצרת ביפן ושהמשלוחים האחרונים של הקונסולה כבר יצאו אל הדרך.

אמנם ההכרזה הזו מהווה את תחילת הסוף של הפלייסטיישן 3, אבל היא לא תיכחד ממדפי החנויות כל כך מהר. הסיבה לכך היא שעל אף שבמדינות אירופה ובארצות הברית כבר מזמן השתדרגו לקונסולת הדור הנוכחי, פלייסטיישן 4, ישנם עדיין איזורים בהם הקונסולה המדוברת נחשבת פופולרית. מקום אחד לדוגמה הוא ברזיל, לשם הקונסולה הגיעה רק בשנת 2010. כמובן שזה רק עניין של זמן והשאלה היחידה שבאמת נותרה היא מתי יפסיקו את ייצור הקונסולה גם בצידו המערבי של הגלובוס.

הפלייסטיישן 3 נחתה לראשונה על מדפי החנויות באירופה וארצות הברית בנובמבר 2006. בשנים 2009 ו-2012 הוציאה סוני גרסאות "רזות" של הקונסולה. מאז ועד היום היא מכרה קרוב ל-85 מיליון יחידות אחרי שילוב נתוני המכירות של כל הדגמים שיצאו לחנויות. ב-2013 הוציאה סוני את הפלייסטיישן 4. במלים אחרות, פלייסטיישן 3 יוצאת לגמלאות אחרי 11 שנים של פעילות.

ברטרוספקטיבה, כיום אפשר להגיד בוודאות שמבחינת נתוני מכירות הפלייסטיישן 3 לא הצליחה להתעלות על קודמתה, הפלייסטיישן 2. האחרונה הושקה בשנת 2001 ונחשבה פעילה במשך תריסר שנים, כלומר עד שנת 2013. עד שהקונסולה נכחדה מהחנויות וקיבלה רשמית את התואר "קונסולת רטרו", היא הצליחה למכור 150 מיליון יחידות ברחבי העולם. בקרוב גם אחותה הקצת יותר גדולה תחלוק איתה את התואר.

תגובות

במאמר זה

נגישות