האם סדרה של שר הטבעות נמצאת בדרך למסך?

אולפני וורנר ברוס מנהלת משא ומתן עם אמזון כדי להחזיר את שר הטבעות ואת הארץ התיכונה, הפעם אל המסך הקטן. נאמר כי מנכ"ל אמזון עצמו מעורב בעניין

כמעט 14 שנה אחרי שהמסע הקסום של פרודו, סאם, לגולאס, גימלי ושאר חברי אחוות הטבעת הגיע לסיומו, יש מי שרוצה להחזיר את שר הטבעות אך הפעם אל המסך הקטן – אולפני וורנס ברוס נמצאים בימים אלה במשא ומתן מול אמזון במטרה להפיק סדרת טלוויזיה חדשה, שתבוסס על כתביו של טולקין.

את הידיעה המרעישה הזו מביא האתר Variety, שמוסיף כי על פי המקורות שלו אפילו מנכ"ל אמזון עצמו, ג'ף בזוס (Jeff Bezos), מעורב בתהליך באופן אישי. לדברי האתר, אם זה נכון מדובר במקרה יוצא דופן מאחר ובזוס בדרך כלל אינו מתערב בעסקאות של אמזון בתחום הטלוויזיה והקולנוע. אולי הוא מעריץ גדול של שר הטבעות?

מבחינת העיתוי, בהחלט יכול להיות שוורנר ברוס ואמזון רוצים לנצל את העובדה שמשחקי הכס הכניסה את ז'אנר הפנטזיה למיינסטרים בעיני הקהל הרחב, והם מעוניינים לעלות על הגל הזה. אולי הם אפילו מתכננים לנצל את העובדה שלמשחקי הכס נשארה עונה אחת בלבד, והצופים לאחר מכן עשויים לחפש סדרה שתמלא את החלל שישאר אחרי שהיא תסתיים.

כמובן שנכון לרגע כתיבת שורות אלה עוד אין לנו פרטים על הסדרה החדשה של שר הטבעות מאחר והפרוייקט עוד נמצא בשלביו הראשונים בלבד, אבל כן ישנן מספר השערות במה היא עשויה לעסוק. ההשערה הראשונה היא שהסדרה תחזור לסיפור של הטבעת ותרחיב במקומות בהן הטרילוגיה של פיטר ג'קסון דילגה, לדוגמה המפגש בין ההוביטים לבין בומבדיל שנעדר כולו מהגרסה הקולנועית. השערה אחרת היא שהסדרה לא תתמקד שוב בטבעת אלא בעולם עצמו באופן כללי יותר, ותשאב את חומר המקור שלה מהספר הסילמריליון אשר עד כה סיפוריו לא עובדו אל המסך. ומה שבטוח הוא שלא נראה שוב את בילבו ואת ההוביט אחרי שפיטר ג'קסון חרש וניפח אותו מעבר לכל פרופורציה עם טרילוגיית סרטים נפרדת.

תגובות

במאמר זה

נגישות