Lego City Undercover – משחק לגו חדש-ישן בעולם פתוח

עוד משחק בסדרת משחקי הלגו האינסופית, אבל הפעם מדובר במשחק שמתרחש בעולם מקורי, וכמובן שמדובר גם בעולם פתוח. עד כמה הוא שונה משאר המשחקים?

אחרי עשרות משחקי LEGO שיצאו בשנים האחרונות, כבר קל מאוד לדעת מה מצפה לנו בכל משחק נוסף בסדרה: לוקחים פרנצ'ייז מוכר ואהוב, הופכים את העלילה שלו למצחיקה, מוזרה וקצת יותר "לגואית", אוספים כמה שיותר דמויות מוכרות שצריך לאסוף לאורך המשחק כדי לשחק אותן בסופו של דבר ויוצאים המון מסכים שלקוחים מתוך הפרנזצ'ייז הזה שבהם צריך להרוג הרבה מפלצות, לאסוף אלפי ברגים ומדי פעם גם לפתור חידות שרובן ככולן קשורות בהרכבה של מכונות או רכבים מחלקי לגו.

זה אולי נשמע פשוט וקל, אבל רוב משחקי הלגו, או לפחות אלו הטובים ביניהם, מוצאים איזון דק ועדין מאוד בין פארודיה על העולמות בהם הם מתקיימים לבין כבוד גדול כלפיהם, שגורם למעריצים של הפרנצ'ייז להנות מהמשחקים במיוחד. תוסיפו לזה את האיזון שבין משחק שיהיה קל לילדים לשחק אבל עדיין יהיה מעניין למבוגרים, ותגלו שבעצם למרות שנראה שחברת Traveleller's Tale כבר כמעט ולא צריכה לעבוד קשה כדי לייצר כל כמה חודשים עוד משחק בסדרה, מדובר בעצם בעבודה לא פשוטה בכלל.

Lego City Undercover מנסה לעשות משהו קצת שונה משאר המשחקים בסדרה, בכמה דרכים. הראשונה היא שהוא לא מתקיים באיזשהו עולם קיים שהחברה קנתה ברשיון אלא בעולם "לגו" מקורי. השניה היא שהוא בעצם סוג של משחק עולם פתוח בסגנון GTA, כי כמובן שכל מותג צריך עכשיו משחק עולם פתוח.

במקום להתקיים בעולם קיים מתוך סדרת סרטים או ספרים ולהיות מחויב לבדיחות רק על חשבון אותו עולם, החופשיות של Lego City Undercover מאפשרת לו לצחוק על עשרות מותגים קיימים בפארודיות כלליות על עולם משחקי העולם הפתוח, סרטי האקשן, גיבורי האקשן ועוד המון הפתעות אחרות שכיף לגלות לאורך המשחק והן אחד ממוקדי המשיכה העיקריים להמשיך לשחק בו.

Lego CIty Undercover הוא גרסה מחודשת לאותו המשחק שיצא לקונסולות ה-Wii U בשנת 2013, אבל מכיוון שכמעט אף אחד לא שיחק בה, החברה החליטה להוציא אותו מחדש השנה לכל הקונסולות הנוכחיות. ההבדל העיקרי מאותה גרסה בת 4 הוא שהפעם יכול גם שחקן שני להצטרף אליכם למשחק למשחק co-op, אופציה שמשום מה לא היתה קיימת בגרסת ה-Wii U, למרות שהיא קיימת כבר שנים בכל שאר משחקי הלגו.

אתם מגלמים את צ'ייס מקיין, שוטר שנזרק מ"עיר לגו" לפני שנתיים אבל חוזר אליה בעקבות בקשה של ראש העיר כדי להילחם בגל פשע ענק שתוקף את העיר ומונהג ע"י הפושע צ'ייס פיורי, אותו אתם צריכים לתפוס ולהכניס לכלא. העלילה כמובן מסתבכת עם הזמן, אבל מדובר בעלילה שכל מטרתה להניע את המשחק קדימה, ולספר עוד ועוד בדיחות.

למרות העולם הפתוח, המשחקיות עצמה לא שונה בהרבה משאר משחקי הלגו. במקום מסכים בודדים הפעם אתם מקבלים את המשימות מדמויות שמסתובבות או נמצאות במקומות קבועים בעולם, אבל עדיין רוב הזמן תהרגו דמויות אחרות במערכת קרבות פשוטה להחריד, תאספו ברגים ותפתרו חידות פשוטות. במקום לשחק המוני דמויות כמו במשחקים האחרים בסדרה, כל אחד מהן עם יכולות אחרות, צ'ייס יכול לחבוש מסכות שונות ומשונות, שהן אלו שיתנו לו את היכולות לבצע פעולות שונות ולפתור את החידות הפשוטות יחסית.

קרוב לוודאי שאתם כבר יודעים אם אתם אוהבים את משחקי הלגו האלו או לא, ולכן גם רוב הסיכויים שתדעו גם אם בא לכם לשחק ב-Lego City Undercover. אם עייפתם ממשחקי עולם פתוח שלוקח עשרות שעות לסיים, את המשחק הזה אפשר לסיים באזור ה-10 שעות משחק בלבד, אם לא מתפזרים לכיוון של כל משימות הצד האופציונליות. הוא מספק מעט מקוריות, הרבה צחוקים ובעיקר את אותה משחקיות כך כך מוכרת ופופולארית, עם טוויסט קטן ומקורי.

תגובות

במאמר זה

נגישות