במאי ״תברח״ ברח מעיבוד הלייב-אקשן של אקירה

הסיבה לכך שהבמאי, ג'ורדן פיל, סירב לביים את אקירה נעוצה ברצונו לעסוק ביצירה מקורית בלבד ולא בעיבוד של חומר קיים אך המסך הגדול

ג׳ורדן פיל הפך לשם החם החדש בהוליווד, לאחר ההצלחה המאסיבית של תברח, הסרט באורך מלא הראשון שבייםסרט האימה זכה לתשבוחות רבות ברחבי העולם, ולרווחים בקופות של למעלה מ-214 מליון דולר, על תקציב של 4.5 מליון בלבד. בעקבות הצלחתו של תברח והפיכתו לתופעה תרבותית, האחים וורנר פנו לפיל לביים את עיבוד הלייב-אקשן של אקירה, שמתוכנן באולפנים כבר זמן רב, אך פיל הלך סירב להצעה המפתה.

פיל אמר ל-Blumhouse: ״אקירה הוא אחד מהסרטים האהובים עלי, ואני חושב שהסיפור לחלוטין מצדיק תקציב גדול ככל שניתן לחלום עליו. אבל השאלה האמיתית עבורי היא: האם אני רוצה ליצור חומרים שכבר קיימים, או שאני רוצה ליצור תוכן מקורי? ובסופו של יום, אני רוצה ליצור דברים מקוריים״.

במקביל, נראה כי דברים נוספים טובים קורים לקריירה של פיל, שעד כה נודע בעיקר עבור Key & Peele, סדרת המערכונים שיצר עם קיגן-מייקל קי. לאחר שכמעט כל אולפן רדף אחר פיל, הוא לבסוף חתם על עסקת מבט-ראשון לשנתיים עם יוניברסל, שהפיצה את תברח. הסרט הראשון בעסקה יהיה מותחן חברתי נוסף שפיל יכתוב, יביים ויפיק בתקציב של פי 5 מזה של תברח.

״דרך דמיון יוצא דופן והומור חסר פחד, ג׳ורדן הוכיח את עצמו להיות משנה-משחק ובעל מוטיבציה לספר סיפורים שהם מבדרים במידה מסחרית כמו שהם פרובוקטיביים״, אמרה יו״ר יוניברסל, דונה לאנגלי, שהוסיפה: ״משפחת יוניברסל כולה גאה במיוחד בסרטו הראשון שאין דומה לו, ומרגישה ברת מזל שהאולפן הזה יהיה הבית של ג׳ורדן למשך שנים רבות שיבואו״.

על אותו עיקרון של הרצון ליצור תוכן מקורי, פיל יפיק בפועל, דרך חברת ההפקות שלו Monkeypaw Productions, את העיבוד הטלוויזיוני לספר פנטזיית האימה Lovecraft Country של מאט ראף, שמאחד בין ספרות האימה של ה. פ. לאבקראפט והגזענות בארה״ב בתקופת חוקי ג׳ים קרואו. סדרת האימה-אנתולוגיה תעקוב אחר אטיקוס השחור בן ה-25, שיחד עם חברתו לייטיטה ודודו ג׳ורג׳ יוצרים ל-road trip ברחבי אמריקה של שנות ה-50. ג׳יי ג׳יי אברהמס ישמש גם הוא כמפיק בפועל דרך חברת ההפקות שלו, Bad Robot.

לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו על תברח.

תגובות

במאמר זה

נגישות