אחרוני הג’דיי: המבקרים מאושרים, הצופים מקטרים

רוב המבקרים של אחרוני הג'דיי משבחים את הבמאי והתסריטאי ריאן ג'ונסון על חלקו בסרט. לעומת זאת, צופים רבים מאוכזבים מהתוצאה

איכשהו, הסרט אחרוני הג’דיי נכנס לרשימה הארוכה של יצירות שמצד אחד המבקרים מתמוגגים מהן ומצד שני הצופים דורשים את כספם בחזרה.

על פי האתר Metacritic, נכון לרגע כתיבת שורות אלה אחרוני הג’דיי נהנה ממוצע ביקורות של 86 נקודות על בסיס של 54 ביקורות, מתוכן רוב מוחץ של 51 ביקורות חיוביות שרבות מהן משבחות את עבודת הבמאי ריאן ג’ונסון. לעומת זאת, אם מסתכלים על ביקורות הגולשים מגלים מצב הפוך בו רוב הביקורות על הסרט הן שליליות או בינוניות, עם ממוצע ציונים של 4.8 בלבד מתוך 10. סיטואציה דומה קיימת גם באתר Rotten Tomatoes, עם 92 אחוזי טריות אצל המבקרים ו-53 אצל הגולשים.

להלן כמה ציטוטים נבחרים מהביקורות:

New York Post, ציון 100 – “נכון, זה רק מערבון בחלל, אבל סטאר וורס היא המיתולוגיה המודרנית הפופולרית ביותר. ריאן ג’ונסון מכבד את זה. הוא שילב בעלילה אנרגיה ואומנות חדשים, ואני מצפה בקוצר רוח לראות את הסרט שוב”.

Village Voice, ציון 90 – “הבמאי והתסריטאי ריאן ג’ונסון בהחלט יצר את סרט סטאר וורס העמוס ביותר, אבל הוא מונע ממנו להיות מייגע באמצעות שילוב הומור וחן ויזואלי”.

Screen Crush, ציון 80 – “אחרוני הג’דיי מסמן וי על כל מה שהייתם רוצים לראות בסרט של סטאר וורס, כולל קרב חרבות האור המגניב ביותר בסדרת הסרטים מזה 40 שנה, אבל ג’ונסון רוצה גם לחקור טריטוריות חדשות ומטיל צל על הקונפליקט בין האור לאופל של הכוח”.

Consequences of Sound, ציון 75 – “על אף כל נקודות החוזקה שלו, אחרוני הג’דיי הוא סרט משוגע שמתודלק ברעיונות מצויינים אותם ניתן היה להציג בדרכים חכמות יותר”.

ומה אנחנו חשבנו על הסרט? לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו, שלא מהססת להצביע בגלוי על כל הפגמים שלו.

תגובות

במאמר זה

נגישות