ה-App Store תדרוש ממשחקי Loot Box לפרט את סיכויי הזכיה

האם תופעת ה-Loot Box בתעשיית הגיימינג תרוסן? חברת אפל עושה צעד ראשון בנושא, אולי בהשראת סין שכבר העבירה חוק שמחייב לחשוף את סיכויי הזכיה בפני השחקנים מראש

האם חנות האפליקציות של חברת אפל תיצור טרנד חדש שיביא לשינוי לטובה בעולם הגיימינג? בקרוב כל המשחקים שיש בהם אלמנט של Loot Box ("קופסאות שלל") להציג בפירוט את סיכויי הזכיה בכל סוג של פרס.

האתר Touch Arcade פירסם את נוסח הסעיף החדש שנוסף להסכם עליו חותמת כל מפתחת אפליקציות אשר מעוניינת לפרסם את המוצר שלה ב-App Store. להלן הנוסח המתורגם:

"אפליקציות המציעות Loot Boxes או מכניזם אחר שמעניק פריטים וירטואלים באופן אקראי חייבות לחשוף בפני הצרכנים את סיכויי קבלת כל סוג של חפץ לפני הרכישה".

הדיון סביב תופעת ה-Loot Box, לפיה מקבלים במשחק קופסה עם חפצים רנדומליים אם חרשתם אותו מספיק או פתחתם את הארנק, הפך לנושא חם במערב אחרי שהועדה להימורים באנגליה החלה לחקור את הנושא. לעומת זאת, אם נסתכל מזרחה נגלה שסין הקדימה את כולנו וחוקקה חוק בחודש מאי האחרון לפיו כל האפליקציות והמשחקים מסוג זה מחוייבים לחשוף את סיכויי הזכיה בכל חפץ.

מדובר בתופעה שהתשרשה עמוק בתעשיית המשחקים כבר במשך כמה שנים, אבל למעט תלונות של גיימרים על סחטנות של מפתחות ומפיצות משחקים אף גוף רשמי לא התייחס עד כה לנושא ברצינות. מה שהיווה את הקש האחרון עבור כולם הוא מערכת ה-Loot Box של המשחק Battlefront 2, הכותר האחרון של EA בעולם של מלחמת הכוכבים, שספג הרבה אש בגלל זה.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות