פסטיבל ונציה: המנצח הגדול של השנה הוא הג'וקר

הג'וקר בכיכובו של חואקין פיניקס הוא המנצח הגדול של פסטיבל ונציה ועושה היסטוריה בתור סרט הקומיקס הראשון שזוכה בפרס אריה הזהב

ג'וקר

היום יש סיבה טובה לחייך – הג'וקר בכיכובו של חואקין פיניקס זכה לכבוד הגדול ביותר של פסטיבל ונציה ה-76 והבמאי שלו, טוד פיליפס, חזר הביתה עם פרס אריה הזהב. הג'וקר הוא סרט הקומיקס הראשון שזוכה בפרס זה ובכך הוא כבר נכנס אל דפי ההיסטוריה.

טוד פיליפס ניצל את מעמד הזכייה במוצאי שבת כדי להודות ל-DC ולוורנר ברוס על ש"יצאו מאיזור הנוחות שלהן ויצאו למסע נועז איתו ועם הסרט". בנוסף, לאחר שחואקין פיניקס הצטרף אליו על הבמה הבמאי אמר ש"אין סרט בלי חואקין פיניקס. חואקין הוא האריה המבריק והנועז ביותר שאני מכיר. תודה שסמכת עלי עם הכישרון המטורף שלך".

לפני כמה ימים דיווחנו כי הקרנת בכורה של הג'וקר נערכה בפסטיבל הסרטים ונציה ובתגובה המבקרים הרעיפו עליו שבחים. לאור הזכייה של הסרט באריה הזהב, אין צל של ספק שהם נחרצים בדעתם על טיבו. יש גם דיבור בלתי רשמי על מועמדות לאוסקר, אז נחיה ונראה.

למי שהצליח איכשהו לפספס במה מדובר, נספר בקצרה שהג'וקר הוא סרט סולו של האנטגוניסט האייקוני מבאטמן שמציג כיצד ארתור פלק, קומיקאי כושל וקורבן לאלימות פיזית, מאבד לאיטו את שפיותו עד שהופך לדמות המרושעת שאנו מכירים מהקומיקס.

הג'וקר יגיע אל אולמות הקולנוע בארץ ב-10 באוקטובר, אז יהיה תורו של הקהל לשפוט האם הסרט הוא באמת יצירת אומנות משובחת כפי שהמבקרים של פסטיבל ונציה טוענים.

תגובות

במאמר זה

נגישות