הבמאי ג'יימס גאן חוזר לעבוד על שומרי הגלקסיה 3

ג'יימס גאן גוייס מחדש ע"י דיסני אחרי פרשת הציוצים הפרובוקטיביים ויחזור לביים את "שומרי הגלקסיה 3". וגם: מה יעלה בגורל "יחידת המתאבדים" עליו עבד?

יש צדק בעולם – הקודקודים בדיסני החליטו לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסו ולגייס מחדש את הבמאי ג'יימס גאן כדי שיחזור לעבוד על שומרי הגלקסיה 3.

למי שאינו מכיר את הפרשה או כבר הספיק לשכוח, נזכיר בקצרה כי הבמאי ג'יימס גאן פוטר מתפקידו בחודש יולי הקודם ע"י דיסני לאחר שנמצאו בחשבון הטוויטר שלו התבטאויות בעייתיות שצחקו על אונס ופדופיליה. על אף העובדה שמדובר בציוצים מלפני יותר מעשור דיסני נלחצו ופיטרו את גאן, מה שהוביל בין היתר גם לתקיעת הפרויקט של שומרי הגלקסיה 3 למשך שמונה חודשים. בסופו של דבר אחרי שגאן התנצל על האמירות והאשים את עצמו בשיקול דעת שגוי ובחוסר טאקט מחפיר, דיסני החזירו את הבמאי לעבודה.

ג'יימס גאן
ג'יימס גאן בקומיקון 2016 סן דייגו (Photo by Gage Skidmore, Wikipedia)

אין ספק שהחזרת ג'יימס גאן לתפקידו היא הכרזה משמחת עבור מעריצי מארוול, אך היא מעלה שאלה מעניינת. אחרי הפיטורים ג'יימס גאן לא נשאר מובטל לאורך זמן והצטרף לשורותיה של DC המתחרה כדי לכתוב ולביים סרט חדש של יחידת המתאבדים. לאור האירועים האחרונים עולה השאלה המתבקשת מה יעלה בגורל הסרט הזה?

על פי ראיון שפורסם בסופ"ש באתר Joblo, המפיק פיטר סאפרן (Peter Safran) אמר כי התסריט של גאן, או לפחות חלקו, ישאר בידי DC. בנוסף, מהדברים עולה שמדובר לא בסרט המשך אלא באתחול מוחלט של יחידת המתאבדים. הנה מה שהיה לו להגיד בנושא:

"קודם כל, אנחנו לא קוראים לו יחידת המתאבדים 2 כי זה אתחול מוחלט, אז קוראים לו The Suicide Squad (עם ה' הידיעה, ע.פ.) ואני חושב שאנשים יתלהבו ממנו. זה כל מה שאנשים יכולים לקוות מתסריט של ג'יימס גאן ואני חושב שזה אומר ומבטיח הרבה".

משמעות הדברים היא שככל הנראה גאן מצא את הדרך ליהנות משני העולמות מבלי להסתבך יותר מדי בניגוד אינטרסים, ולנו רק נשאר לראות מה יהיו התוצאות.

תגובות

במאמר זה

נגישות