יוצרי קולנוע פנטזיה ומד"ב – הנה הצ'אנס שלכם לקבל מענק

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה הכריזה זו השנה השניה על מענק ליוצרים מהז'אנרים הללו שמחפשים תמיכה כלכלית להפיכת החלום שלהם למציאות

יש לכם רעיון אדיר לסרט מדע בדיוני שירתק את הצופים אל המסך? תמיד רציתם להפיק סדרת רשת בעלת ניחוח של פנטזיה אבל לא היו לכם את המשאבים שדרושים לכך? אז המענק של האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה עשוי להיות הפיתרון המתאים שיהפוך את החלום שלכם למציאות.

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה פרסמה קול קורא ליוצרי קולנוע שהז'אנרים הללו הם כוס התה שלהם ומחפשים תמיכה כספית. זו השנה השניה בה האגודה תעניק את המענק. מטרת המענק היא קידום ותמיכה ביצירות ישראליות בתחומי המדע הבדיוני והפנטזיה וכן עידוד וסיוע ליוצרים צעירים הרוצים להוסיף יצירות בסוגה זו לנוף התרבות הישראלי. המענק מיועד ליצירות קולנועיות ובימתיות ולסדרות רשת. ניתן להגיש רק יצירות שמוטיב המדע הבדיוני או הפנטזיה הוא חלק בלתי נפרד מעלילתן.

שימו לב כי תקופת ההגשה תסתיים בסוף החודש ב-31 ביולי, מה שמותיר לכם רק עוד שבועיים וחצי. אם אתם מתכננים להגיש משהו אז מומלץ שתמהרו.

להלן לוח הזמנים של כל אחד משלבי השיפוט:

  1. שלב המיון – כלל היצירות ייבחנו על ידי ועדת השיפוט או על ידי לקטורים מטעמה. בסופו של שלב זה יבחרו שלושה פרויקטים מובילים. ההגשות לשלב זה ייפתחו עם הפצת הקול הקורא ויסתיימו ב-31.7 בכל שנה.
  2. שלב הפרזנטציה – שלושת הפרויקטים שיעלו לשלב זה יוזמנו להציג את יצירתם בפני ועדת השיפוט במהלך אוגוסט או ספטמבר.
  3. הכרזת הזוכה – במהלך פסטיבל "אייקון 2016" שיתקיים בחול המועד סוכות יוכרז הזוכה במענק. סכום המענק השנה יעמוד על 10,000 ש"ח.

לפרטים נוספים על המענק ואופן הגשת ההצעות אתם מוזמנים לעיין באתר של האגודה.

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה הוקמה במאי 1996 על מנת לקדם את תחום המדע-בדיוני והפנטזיה בישראל, ומאז היא פועלת ברציפות. פעילותה עד כה כללה כנסים שונים, הרצאות בנושאי מדע ומדע בדיוני, הקרנות בכורה של סרטי מדע בדיוני ופנטזיה בחסות המפיצים השונים, תחרויות סיפורי מד"ב ופנטזיה ישראליים מקוריים ופעילויות נוספות. מדי שנה מעניקה האגודה את פרס גפן לספרי ולסיפורי המד"ב והפנטזיה הטובים ביותר.

תגובות

במאמר זה

נגישות