האם המחזה "הארי פוטר והילד המקולל" יעובד לסרט?

בקשה של אולפני וורנר ברוס, שעומדים מאחורי סרטי הקולנוע של סדרה, לסמן את "הארי פוטר והילד המקולל" כסימן מסחרי מעורר גל שמועות על עיבוד המחזה לסרט

על אף שסדרת הספרים של הארי פוטר הגיעה לסיומה, העולם של המותג הזה ממשיך להתפתח בדרכים עקיפות. אחת מהן הוא המחזמר הארי פוטר והילד המקולל (תרגום חופשי של Harry Potter and the Cursed Child), שאמור לעלות לראשונה על הבמות בלונדון בסוף החודש. אך לפי מקורות מסויימים יכול להיות שהמחזמר לא יסתפק בבמות בלבד ועתיד לעבור אל אולמות הקולנוע.

האתר של עורך דין אירי בשם בריאן קונרוי (Brian Conroy) שמתמחה בענייני זכויות יוצרים פרסם כי חברת וורנר ברוס (Warner Bros) הגישה בקשה לסמן את הארי פוטר והילד המקולל כסימן מסחרי שלה. יש לציין כי וורנר ברוס עומדים מאחורי שמונת סרטי הקולנוע של הארי פוטר. כמו כן, קונרוי מציין כי הבקשה של האולפן הוגשה תחת "קטגוריה 9" (class 9), ששמורה עבור סרטים ומרצ'נדייז שלהם.

לוורנר ברוס יש אינטרס ברור להפיק כמה שיותר סרטים בסדרת הארי פוטר מאחר וההכנסות המצטברות של האולפן מהמותג הזה נמדדות לאורך השנים בכמעט 8 מיליארד דולר. מצד שני, הסופרת ג'יי קיי רולינג אמרה לפני כמה חודשים כי היא אינה מעוניינת לראות את המחזה הארי פוטר והילד המקולל הופך לסרט קולנוע.

לפיכך, יש שתי אפשרויות למהלך של וורנר ברוס – או שהאולפן הצליח לשכנע את ג'יי קיי רולינג לשנות את דעתה בנושא, או שמדובר בסך הכל בכיסוי משפטי שוורנר ברוס עושה ליתר ביטחון למקרה והדברים יבשילו בעתיד. אישית, בתור אחד שגדל על ספרי הארי פוטר הייתי רוצה מאוד לראות את המחזה הופך לסרט ואני מרשה לעצמי לשער שאינני היחיד שמחזיק בדעה זו.

עלילת המחזה הארי פוטר והילד המקולל היא המשך ישיר של הספר האחרון בסדרה, הארי פוטר ואוצרות המוות, ומתמקדת בחייהם הבוגרים של שלושת הדמויות המרכזיות הארי, רון והרמיוני.

תגובות

במאמר זה

נגישות