העולם של הארי פוטר עוד לא מיצה את טיפת הקסם האחרונה

קורות הקונדסאים, מלחמת הקוסמים הראשונה או אפילו סרט על התאומים וויזלי - יש עוד המון פוטנציאל לא ממומש לסיפורים חדשים בעולם של הארי פוטר

האם העולם של הארי פוטר הגיע לידי מיצוי? לדעתי התשובה היא שלילית ויש עוד הרבה חומר לעבוד איתו, אבל מצד שני לא חייבים להרחיק לכת עשרות רבות של שנים אחורה כמו שעשו בסרט חיות הפלא. הנה כמה רעיונות שלי לסרטי ספין-אוף, שהיה נהדר אילו היו מתגשמים והופכים לספר רשמי חדש פרי עטה של ג'יי קיי רולינג או אולי אפילו לסרט על המסך הגדול.

וולדמורט

כולנו מכירים את לורד וולדמורט כשכבר הפך להיות המכשף המאיים ביותר באנגליה, אבל כמעט ולא ראינו אותו לפני שהפך להיות זה שאין לנקוב בשמו. נכון שקיבלנו הצצות חטופות אל עברו כאשר דמבלדור והארי פוטר חקרו את הנושא בספר השישי, הנסיך חצוי הדם, במטרה להביסו בבוא העת, אבל יש כאן עוד המון פוטנציאל לסיפורים מעניינים. אמנם בסוף השנה אמור לצאת סרט מעריצים בנושא בשם וולדמורט: קורותיו של היורש (טריילר למטה), אבל תודו שהייתם מעדיפים לראת סרט כזה נעשה באופן מקצועי.

המלחמה הראשונה

אמנם על וולדמורט אנחנו יודעים פה ושם, אבל על מלחמת הקוסמים הראשונה יש לנו בקושי כמה רסיסי מידע. אנחנו לא יודעים כיצד האופוזיציה לוולדמורט התארגנה יחד אל הגוף שמוכר לנו כ"מסדר עוף החול" או מה קרה עד לנקודה בה הקללה של וולדמורט נגד הארי חזרה אליו. יש פה חלל גדול למלא, וסרט יכול לעשות זאת בקלות.

הקמת הוגוורטס

את השמות גריפינדור, רייבנקלו, האפלפאף וסלית'רין אנחנו שומעים באופן קבוע לכל אורך הארי פוטר, אבל מה אנחנו בעצם יודעים עליהם מעבר לתכונה שכל אחד מארבעת המייסדים של הוגוורטס ראה בתור החשובה ביותר? מה הוביל את ארבעת המכשפים הללו להקים את הטירה הקסומה שמלווה את הילדות של רבים מאיתנו? לא יזיקו לנו כמה תשובות.

https://youtu.be/xQZFWA2KDbw

הארי פוטר – הילאי

אחרי הספר השביעי אוצרות המוות קפצנו מיד במחזה הילד המקולל אל הארי פוטר המבוגר, שקבור תחת עבודת הניירת הבלתי נגמרת של משרד הקסמים. אבל בין לבין הייתה תקופה בה הארי פוטר נלחם עבור משרד הקסמים כהילאי נגד קוסמי האופל. יכול להיות מסקרן מאוד לראות כיצד מצד אחד הארי מתאמן בלהיות הילאי ומצד שני מתחיל להקים משפחה עם ג'יני. בנוסף, בחלק מהזמן חברו הנאמן רון וויזלי היה קולגה של פוטר עד שהחליט לפרוש לטובת ניהול חנות הטריקים של וויזלי, מה שמבטיח טאץ' קומי בין כל האקשן הפוטנציאלי.

הקונדסאים

האבות הרוחניים, לפחות במידה מסויימת, של פרד וג'ורג' לבית וויזלי (אליהם נתייחס עוד רגע, מבטיח!). כמו במקרה של וולדמורט, גם כאן קיבלנו רק הצצה חטופה אל עברם של הרביעייה האולי מפורסמת ביותר בהוגוורטס: ג'יימס פוטר, סיריוס בלאק, לופין ופיטר פטיגרו. יכול להיות מעניין מאוד לראות כיצד הם יצרו את מפת הקונדסאים המפורסמת ואיך מתבצע תהליך ההפיכה לראשונה של קוסם לאנימגוס.

התאומים וויזלי

באמת שאין לי רעיון ספציפי על מה יכול להיות הסרט הזה, אבל תודו באמת – לא מגיע להם ספין-אוף? ואל תשקרו ותגידו שלא – אני יודע לעשות ביאור הכרה!


Did You Geek out Today?

  • חלוק אמבטיה גריפינדור
  • כוס תרמית חיות הפלא
  • נעלי בית הוגוורטס
  • חולצה של לונה מהארי פוטר
  • כוסות של בתי הוגוורטס

תגובות

במאמר זה

נגישות