מארק המיל: רציתי שלוק סקייווקר המבוגר יהיה עיוור

השחקן מארק המיל חולק עם העולם כיצד הוא הציע שיראה לוק סקייווקר המבוגר ב"הכוח מתעורר". בסופו של דבר הרעיון כמובן נפסל, אבל לא על הסף

רגע לפני שאחרוני הג'דיי מגיע אל הקולנוע, השחקן מארק המיל, שמגלם את לוק סקייווקר, חושף כיצד ראה את הדמות בעיני רוחו בתחילת הדרך.

בראיון עם Rolling Stone, מספר מארק המיל כי בהתחלה הציע שלוק סקייווקר יהיה עיוור. "מה אם לוק איבד את מאור עיניו?", הציע המיל בזמנו. "מה אם הוא יהיה מעין סמוראי עיוור?". בהמשך הראיון, מארק המיל הסביר מדוע העלה בכלל את ההצעה הזו: "לא ידעתי, ואני לא חושב שג'יי ג'יי ידע, מה בדיוק קרה ב-30 השנים שחלפו. בכנות, כל מה שעשיתי הוא לתת לג'יי ג'יי עוד אופציות".

כל מי שראה את הסרט הראשון בטרילוגיית מלחמת הכוכבים החדשה, הכוח מתעורר, יכול להסיק בקלות שהרעיון של מארק המיל נדחה מאחר ולוק סקייווקר שראינו בסצינה האחרונה של הסרט מחזיק בזוג עיניים תקינות לחלוטין, וסביר להניח שלא מתכננים לעוור אותו במהלך אחרוני הג'דיי.

אבל הרעיון לדמות עיוורת לא נפסל על הסף ובסופו של דבר יושם ברוג אחת, סרט הספין-אוף של מלחמת הכוכבים שהציג כיצד התגלתה החולשה של ספינת כוכב המוות הראשונה. כך קיבלנו את הדמות צ'ירוט (דוני ין), הנזיר העיוור הזקן שמנסה לשמר את האמונה ב"כוח", על אף שהוא עצמו כלל אינו ג'דיי, ומצטרף באופן בלתי רשמי אל המחתרת בעקבות אירועי הסרט.

ומה היה למארק המיל להגיד על זה? הוא בעיקר התבדח ש"גנבו" ממנו את הרעיון.

תגובות

במאמר זה

נגישות