גלובוס הזהב 2020: חואקין פיניקס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר

טוד פיליפס, במאי "ג'וקר", חזר הביתה עם ידיים ריקות מטקס גלובוס הזהב 2020. המאוכזבת הגדולה ביותר מהאירוע היא דיסני, שהפסידה על אף המועמדויות הרבות

ג'וקר

הקהל והביקורות היללו את חואקין פיניקס על תפקידו בסרט ג'וקר ואמש הוא קיבל הכרה רשמית נוספת על פועלו כשזכה בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס פרסי גלובוס הזהב 2020. פיניקס ניצל את הבמה כדי להודות בדרכו ההומוריסטית והעוקצנית לבמאי הסרט, טוד פיליפס, על שיתוף הפעולה הפורה ביניהם כאשר פנה אליו ואמר לו "אני לא מאמין שהצלחת לסבול אותי".

על אף הניצחון, יש לציין בצער מסוים כי ג'וקר לא נחל הצלחה בכל החזיתות והפסיד את פרס סרט הדרמה הטוב ביותר לטובת 1917 של סם מנדס (Sam Mendes), על שני חיילים בריטיים במלחמת העולם הראשונה שנשלחים עמוק אל שטח האויב כדי להעביר הודעה שתציל 1,600 חיילים ממארב קטלני. בנוסף, סם מנדס חזר הביתה עם פרס הבמאי הטוב ביותר, גם הוא על חשבון טוד פיליפס.

המפסידה הגדולה ביותר של הערב היא דווקא דיסני, מה שמוכיח ששבירת שיאים בקופות איננה ערובה לזכיות בפרסים. מלך האריות המחודש וסרטי ההמשך לשבור את הקרח 2 וצעצוע של סיפור 4 הפסידו את פרס סרט האנימציה הטוב ביותר לטובת Missing Link עם יו ג'קמן ואמה תומפסון. גם בקטגוריית השיר המקורי נחלה דיסני מפלה כשהסרט רוקטמן קטף את הפרס על חשבון השירים Into the Unknown של לשבור את הקרח 2 ו-Spirit של מלך האריות הגרסת הלייב אקשן.

לעיון ברשימת המועמדים והזוכים המלאה של גלובוס הזהב 2020 לחצו כאן.

תגובות

במאמר זה

נגישות