הפתעה: לא כל המבקרים מכסחים את "מכסחות השדים"

מכסחות השדים הצליחו לפצל את מבקרי הקולנוע לשני מחנות: זה שסבור שהסרט מצליח לשחזר בהצלחה את קודמו וזה שסבור שאין לו זכות קיום

היו לנו הרבה סיבות להביט בעין עקומה על מכסחות השדים, האתחול הנשי של מכסחי השדים הקלאסי. אבל האם יכול להיות שהשד לא כל כך נורא כמו שחשבנו מלכתחילה? כנראה שזה תלוי את מי אתם שואלים.

לפי הביקורות באתר MetaCritic, המבקרים של הסרט מתחלקים לשני מחנות מנוגדים – אלה שממש אהבו את הסרט ואלה שחושבים שמדובר בחילול הקודש. נכון לרגע כתיבת שורות אלה הציון הממוצע של הסרט עומד על 59, אחרי שקלול של 28 ביקורות כאשר הן מתחלקות בעמדותיהן בדיוק חצי-חצי.

להלן כמה ציטוטים נבחרים מהביקורות שאהבו את הסרט:

Hitfix, ציון 91: "מכסחי השדים המקורי תמיד תהיה קלאסיקה בעלת משמעות מיוחדת עבורי. החדשות הטובות הן שדור חדש עומד להרגיש אותו דבר עם הסרט הנוכחי, וחזק יותר".

The Globe and Mail, ציון 88: "האתחול הראשי של המותג הרדום עשוי בצורה מרגשת, מצחיקה ושובת לב. זה הבלוקבאסטר הצבעוני והפרוע שעונת הקיץ הזו הייתה זקוקה לו בצורה כה נואשת".

Time Out New York, ציון 80: "מתברר שזה בסדר להצליב זרמים. יש לנו כאן סרט קיץ בכיכובן של קבוצת נשים בחליפות שגאות באינטליגנציה שלהן. אפשר להגיד שזו תופעה על-טבעית בפני עצמה".

אינו מצדיק את קיומו

אלה היו חלק מהביקורות החיוביות על מכסחות השדים, אך כאמור יש גם ביקורות שקטלו אותו קשות. להלן כמה ציטוטים נבחרים מהמבקרים שממש לא התלהבו ממנו, בלשון המעטה:

IndieWIRE, ציון 58: "אמנם מכסחות השדים מצליח להעצים את הכוכבות של הסרט, אבל זה לא מה שיגרום לו למכור. וזו ההצדקה היחידה לקיומו".

Variey, ציון 50: "על אף שהוא גם מצחיק וגם מפחיד יותר מהסרט המקורי של 1984, הרימייק המוכר מדי אינו עושה מספיק כדי לחדש".

The Playlist, ציון 42: "גם השחקנים המצחיקים ביותר על הכוכב לא יכולים להציל הרימייק הזה, שמצחיק לעתים אבל בגדול מרגיש בלתי מרשים".

בקרוב גם אתם תוכלו להחליט באיזה צד של המתרס אתם תומכים – מכסחות השדים יגיע לאולמות הקולנוע בארץ ביום חמישי הבא, ה-21 בחודש.

תגובות

במאמר זה

נגישות