סיכום תערוכת גיימסקום 2017 – אז מה היה לנו שם?

תערוכת המשחקים האירופאית הגדולה, גיימסקום 2017, הסתיימה בלי יותר מדי הכרזות מרעישות, אבל הנה כל מה שהיה מעניין שם בכל זאת

תערוכת גיימסקום השנתית היא תערוכת המשחקים הכי גדולה באירופה, שמתקיימת כבר 8 שנים בגרמניה. היא אף פעם לא כוללת הכרזות ומסיבות עיתונאים ענקיות כמו תערוכת E3, אבל השנה היא הרגישה דלה במיוחד בהכרזות מעניינות ממש. התערוכה הנוכחית הסתיימה ממש לפני ימים בודדים, אך היא בכל זאת סיפקה כמה חדשות מעניינות.

מייקרוסופט

תערוכת גיימסקום השנה התחילה עם מסיבת עיתונאים משודרת של מייקרוסופט, שחשפו את הפרטים האחרונים על הקונוסולה החדשה שלהם שתצא לשוק בנובמבר, XBOX ONE X. למרות הבומבסטיות של מסיבת העיתונאים, לא יצאו משם יותר מדי הכרזות מרגשות:

  • הקונסולה זמינה עכשיו להזמנות מוקדמות.
  • יותר מ-100 משחקי XBOX ONE קיימים ישודרגו כדי לנצל את הכוח של הקונוסולה החדשה.

הבעיה העיקרית של הקונסולה של מייקרוסופט בדור הזה היא מחסור חמור במשחקים שאקסלוסיביים רק לה, ואם היו מעריצים שציפו להכרזות מדהימות בגזרה הזו, נכונה להם בעיקר אכזבה. מייקרוסופט כן הכריזה על משחק חדש בסדרת Age Of Empires, שיצא 13 שנה אחרי המשחק האחרון בסדרה, כמו גם חידושים לשלושת המשחקים הקיימים.

https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA

SONY

גם הצד של סוני היה יחסית שקט מבחינת הכרזות חדשות. החברה הציגה ביחד עם חברת Bungie טריילר השקה חדש ל-Destiny 2, שעורר לא מעט הדים והזכיר לכולם שהמשחק כבר ממש קרוב.

סוני גם הציגה טריילר חדש למשחק Shenmue 3, שיצא לפועל במימון המונים. אחרי שנתיים שבהן לא ראו כמעט כלום מהמשחק, הטריילר החדש הביא איתו הרבה ציפיות, שרובן לא לגמרי התממשו. הגרפיקה נראית מיושנת, הדמויות חסרות אנימציה, ובאופן כללי לא ברור אם המשחק רחוק מאוד מלהיות סופי, או שהוא פשוט ייראה ככה.

נינטנדו

כמו אצל האחרות, גם נינטנדו לא יצאה בהכרזות מרחיקות לכת בתערוכה. החברה הציגה עוד חלקים ממשחק המריו החדש, Super Mario Odyssey, כולל עולם חדש שמבוסס כולו על אוכל.

הם גם הציגו טריילר חדש ל-Samus Returns, המשחק החדש בסדרת מטרואיד, שהוא בעצם גרסת חידוש למשחק הוותיק Metroid 2, שיצא לקונסולת ה-3ds.

שאר חברות משחקי "הצד השלישי" הציגו לא מעט משחקים, רובם כבר הוכרזו בעבר, אבל חלקם חדשים לגמרי.

EA הציגה טריילר מרהיב במיוחד לקרבות החלל במשחק Battlefront 2, שלגמרי גנב את ההצגה.

הם גם הודיעו על חבילת הרחבה ל-SIMS4 שכוללת חתולים וכלבים שאפשר להוסיף לבית, מצבי קרב חדשים ל-Battlefield 1, רכב חדש של BMW למשחק העתידי Need For Speed Payback, ועוד כמה הכרזות קטנות ולא חשובות במיוחד.

Square Enix הודיעה ש-Final Fantasy 15 יגיע למחשב האישי עם מנוע גרפי משופר והמון אפקטים חדשים. הוכרזה גם גרסת מובייל למשחק, שאמורה לכלול את כל העלילה המלאה של המשחק המקורי, אבל אין עדיין יותר מדי פרטים לגביה.

אולי המשחק המעניין והמקורי ביותר שהוכרז בתחרות הוא Biomutant של חברת Experiment 101 השוודית. משחק חדש שהוא סוג של שילוב בין משחק יריות למשחק תפקידים בעולם פתוח שמזכיר גרסא אלימה במיוחד של קונג פו פנדה שמשולבת עם שומרי הגלקסיה, ובו אתם משחקים סוג של רקון לוחם, אותו אפשר לשנות ולשפר כרצונכם, שנלחם בחיות מהונדסות גנטיות אחרות.

בואו נקווה שתערוכת גיימסקום של שנת 2018 תהיה מעניינת יותר מזו שהסתיימה השנה.

תגובות

במאמר זה

נגישות