"מוצאים את דורי" חצה את קו מיליארד הדולר בקופות

מתברר שהדגיגה הסנילית היא בעצם בכלל דג זהב, לפחות בשביל דיסני ופיקסאר שהחל מאתמול יש לשתיהן סיבה טובה לצחוק כל הדרך אל הבנק

אמנם מבחינת הקהל והמבקרים מוצאים את דורי לא כל כך בלט בתודעה הציבורית ולא השאיר הד לאורך זמן, אבל בקופות הוא בהחלט הגיע להישגים מרשימים מאוד – אתמול, ה-9 באוקטובר, הוא חצה את קו מיליארד הדולר בהכנסות.

ההישג מתייחס לחישוב ההכנסות המצטברות של הסרט בארצות הברית וברחבי העולם. לפי הנתונים שפורסמו באתר Box Office Mojo, מוצאים את דורי הכניס בארצות הברית כ-484 מיליון דולר ובמדינות זרות כ-516 מיליון. למרבה הפלא, המדינה הזרה הרווחית ביותר מבחינת הסרט היא דווקא יפן, כאשר תושבי ארץ השמש העולה הכניסו לפיקסאר מעל ל-65 מיליון דולר. במקום השני נמצאת בריטניה עם 54 מיליון דולר ובמקום השלישי סין עם 38 מיליון. סך כל הכנסותיו של הסרט נמדדות נכון לרגע כתיבת שורות אלה בכ-1.001 מיליארד דולר.

מוצאים את דורי הוא הסרט השני של פיקסאר שהרוויח מיליארד דולר. הסרט הקודם שהגיע לאותו הישג הוא צעצוע של סיפור 3 משנת 2010, הפרק האחרון שחתם את הטרילוגיה הקולנועית על צעצועים עם מודעות עצמית. עוד פרט טריוויה מעניין הוא שמוצאים את דורי עקף בהכנסותיו אפילו את הסרט הקודם לו, מוצאים את נמו, כאשר האחרון הרוויח "רק" 940 מיליון דולר בקופות.

מאחר וטכנית פיקסאר שייכים לדיסני, אפשר להגיד שעל האחרונה עוברת שנה מוצלחת מאוד – זוטרופוליס הכניס לכיסה כ-1.023 מיליארד דולר, גרסת הלייב אקשן של ספר הג'ונגל הרוויחה כ-966 מיליון דולר וקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים הוא ככל הנראה הסרט הרווחי ביותר לשנת 2016 עם 1.15 מיליארד דולר.

בחודשים הספורים שנותרו עד לסוף השנה האזרחית הנוכחית צפויים להגיע לקולנוע הסרטים דוקטור סטריינג' ומואנה, אז אולי צפויות לנו הפתעות נוספות בתחום.

לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו על מוצאים את דורי.

תגובות

במאמר זה

נגישות