פיינל פנטזי 7 החדש מגשים פנטזיה למבקרי המשחקים

פיינל פנטזי 7 בגרסתו המודרנית מצליח להלהיב את מבקרי המשחקים. חלקם טוענים שזו הזדמנות גם עבור שחקנים חדשים להבין סביב מה כל המהומה

פיינל פנטזי 7

כבר הרבה זמן שלא ראינו את מבקרי המשחקים מתמוגגים כך ממשחק – הרימייק של פיינל פנטזי 7 זוכה לשבחים רבים וציונים גבוהים בביקורות הרשמיות.

על פי האתר Metacritic, ממוצע ציוני הביקורות של המשחק עומד על 87, שזה אכן מרשים מאוד. הממוצע משוקלל על בסיס 89 ביקורות, מתוכן 83 חיוביות ו-6 מעורבות. 14 ביקורות מעניקות לו ציון 100 מושלם. הציון הנמוך ביותר הוא 60.

בגדול, הביקורות אומרות שההמתנה הארוכה לצאת המשחק הייתה שווה את הזמן והוא מקבל שבחים רבים על שהצליח להעביר את הדמויות והסיפור בעוצמה דומה לזו של המקור. חלק מהביקורות אף אומרות שהמשחק אינו מיועד למעריצים בלבד אלא גם שחקנים חדשים שלא יודעים סביב מה כל המהומה יוכלו ליהנות ממנו.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות:

ויגיימס, ציון 100: "פיינל פנטזי 7 הוא משחק חובה למעריצי הסדרה, משחק חובה למעריצי המשחק המקורי ומשחק חובה לאוהבי ז'אנר האקשן/תפקידים".

VGC, ציון 100: "ההיקף והפירוט של הרימייק החלקי הזה מגיע לפעמים לרמת האבסורד, אבל המשחק הזה מלא ביופי, אינטליגנציה וכוח נוסטלגי".

גיימספוט, ציון 100: "בלי קשר להיסטוריה שלכם עם המשחק המקורי, פיינל פנטזי 7 הוא הישג מדהים. ההמתנה ליציאתו הייתה ארוכה, אבל המשחקיות, הסיפור, הדמויות והמוזיקה שלו שווים את ההמתנה. בשביל שחקנים חדשים, זו הזדמנות להבין מדוע פיינל פנטזי 7 הגיע למעמדו הגבוה. [..] עבור מעריצים חוזרים, אמנם זה אינו פיינל פנטזי 7 שאתם זוכרים בראש, אבל זה האחד שליבכם מכיר".

Destructoid, ציון 90: "זה עולם מלא בדמויות עוצמתיות וסיפור מסגרת ששווה לזכור, בין אם זה רימייק או לא".

Game Informer, ציון 88: "הרימייק למשחק התפקידים האגדי הזה מוצא את האיזון בין העבר שלו להווה, בבניית עולם מיוחד ומערכת לחימה מלהיבה שמרגישה מודרנית".

Forbes, ציון 85: "המעריצים של המשחק המקורי אולי היו רוצים משהו יותר נאמן למקור מבחינה פונקציונלית, אבל זה עדיין משחק מצוין שתשמחו להשקיע בו את זמנכם".

VG247, ציון 80: "לפעמים בזמן ששיחקתי חשתי מוצף, כאילו Square Enix יצרו משחק במיוחד עבורי. רק הלוואי שהנאמנות לחומר המקור הייתה נמשכת לאורך זמן. למרות זאת, אי אפשר להכחיש שזה המשחק הכי טוב שהיה לסדרה מזה זמן רב".

 

תגובות

במאמר זה

נגישות