במאי הרימייק של "חולית" רוצה שני סרטים לפחות

דניס וילנב, הבמאי של העיבוד הקולנועי החדש לספר חולית, רוצה ליצור שני סרטים לפחות ומסביר את החזון שלו לאיך הם עתידים להיראות

עושה רושם שהבמאי דניס וילנב רציני מאוד לגבי העיבוד החדש שלו לספר חולית, מספיק רציני כדי לדרוש שהוא יתפרס על פני לא פחות משני סרטים ואולי אפילו יותר מזה.

אלה אמורות להיות חדשות טובות עבור מעריצי הסופר פרנק הרברט, שאמנם יצירתו בת ה-400 עמודים חולית קיבלה עיבוד קולנועי בשנות ה-80, אבל במלים עדינות הוא היה רחוק מלהיות מושלם.

דניס וילנב, שמגדיר את עצמו כמעריץ נלהב של חולית, אמר כי להערכתו ייקח לו שנתיים להשלים פרויקט של צילום שני סרטים באורך מלא. בנוסף, הוא אמר שהסרטים האלה יהיו "כמו סטאר וורס, אבל למבוגרים". אין ספק שההערה הזו תעליב קצת כמה מעריצים של גלקסיה רחוקה-רחוקה.

הבמאי אמר גם כי הסרטים שהוא מתכנן יהיו שונים לחלוטין מהעיבוד של דיוויד לינץ' משנות ה-80, ושהם יסתמכו הרבה יותר על הטקסט של הספר המקורי. הנה מה שהיה לו להגיד בעניין:

"דיוויד לינץ' עשה עיבוד בשנות ה-80 שיש לו כמה נקודות חזקות מאוד. כלומר, דיוויד לינץ' הוא אחד מיוצרי הסרטים הטובים ביותר שעדיין בחיים, יש לי כבוד עצום אליו. אבל כשראיתי את העיבוד שלו, התרשמתי לטובה אבל זה לא מה שחלמתי עליו. אז אני מנסה ליצור עיבוד לפי החלום שלי. לא יהיה לו שום קשר לסרט של דיוויד לינץ'. אני חוזר אל הספר ומשתמש בתמונות שעלו בראשי כשקראתי אותו".

וילנב כבר הוכיח את עצמו בעבר ביצירת עולמות מד"ב קולנועיים באמצעות סרט ההמשך בלייד ראנר 2049. הסרט היה להיט בעיני הקהל והמבקרים כאחד, ובטקס האוסקר האחרון קטף את הפרס בקטגוריית האפקטים הויזואליים הטובים ביותר. במלים אחרות, עושה רושם שהעיבוד הקולנועי החדש של חולית, אם הוא אכן יצא אל הפועל, נמצא בידיים טובות.

תגובות

במאמר זה

נגישות