הפנתר השחור טורף את הקופות עם למעלה ממליארד דולר

הפנתר השחור כבר מזנב בהכנסות הסרט הראשון של קפטן אמריקה, וזה עוד לפני שהתקבלו נתוני ההכנסות של בתי הקולנוע המסחריים ברחבי סין

להיט גיבורי-העל של מארוול ודיסני בכיכובו של צ׳דוויק בוזמן, הפנתר השחור, מככב במקום הראשון בטבלת הקופות הבינ״ל כבר ארבעה סופ״שים ברציפות. הסופ״ש האחרון סימן עבורו את נקודת הציון היוקרתית ביותר עבור כל סרט, כשחצה את קו ההכנסות הבינ״ל של מליארד דולר, וזה עוד לפני שהגיעו המספרים מסין, אליה הסרט הגיע ביום שישי האחרון.

סרטו המצליח של ראיין קוגלר כבר נמצא במקום השביעי בטבלת הסרטים המכניסים ביותר בצפון אמריקה עם למעלה מ-560 מליון דולר. מבחינת היקום הקולנועי של מארוול – הוא שני רק לנוקמים הראשון מ-2012 עם 623 מליון, והרחק ממלחמת הכוכבים: הכח מתעורר השיאן של כל הזמנים עם 936 מליון.

מבחינת גלובלית – הפנתר השחור כבר בדרכו לעקוף את עלייתו של האביר האפל, ולהיות בין 20 הסרטים בעלי ההכנסות הגבוהות ביותר בהיסטוריה, כשיחד עם הנוקמים (1.5 מליארד), גם הנוקמים: עידן אולטרון (1.4 מליארד)איירון מן 3 (1.2 מליארד) וקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים (1.1 מליארד) של מארוול עוד נמצאים מעליו (ולכל הפחות, טוני סטארק וקאפ יכולים לצפות שהפנתר יעקוף גם אותם).

https://www.youtube.com/watch?v=DVu1uFPmN0M

במקביל בסופ״ש האחרון, עלה לאקרנים העיבוד של דיסני לקמט בזמן בבימויה של אווה דוברניי (סלמה), והכניס כ-33 מליון דולר בלבד בקופות האמריקאיות (לעומת ה-202 המסחררים של הפנתר השחור בסופ״ש הפתיחה שלו). למרות המספרים המאכזבים, זה אומר ששני סרטיהם של דיסני שנמצאים במסכים כעת מככבים בטופ טבלת ההכנסות, ושניהם מהווים דוגמא מופתית לגיוון בקולנוע. בקמט בזמן מככבים בין היתר אופרה ווינפרי, ריס ווית׳רספון וכריס פיין, אך כוח הכוכבים לא הספיק לייצר מספיק באז סביב הסרט, וה-42 אחוזים ב-Rotten Tomatoes ככל הנראה גם לא סייעו לו. בנתיים בארץ עלייתו של הסרט נדחתה ליום העצמאות, ה-19 באפריל – שבוע בודד לפני עליית הנוקמים: מלחמת האינסוף שצפוי להעלים כל תחרות בשטח.

תגובות

במאמר זה

נגישות