עיבוד לספרי "חומריו האפלים" בדרך, לוהקה התגלית הצעירה מ"לוגאן"

דפני קין הצעירה, שעשתה את הפריצה הגדולה שלה אל מסכי הקולנוע בסרט "לוגאן", לוהקה לעיבוד טלוויזיוני חדש של ספרי "חומריו האפלים"

סדרת ספרי הפנטזיה האפית של הסופר פיליפ פולמןחומריו האפליםתגיע כצפוי למסך שוב, הפעם במסגרת המסך הקטן ובתקווה של עיבוד מוצלח יותר. לאחר משא ומתן ארוך, טום הופר לוהק לכסא הבימוי של העיבוד הטלוויזיוני עתירהתקציב של BBC One, בו תככב דפני קין הצעירה. אפל ונטפליקס כבר מחזרות אחר הפרוייקט, כדי לקבל את זכויות ההפצה שלו בארה״ב ובשוק הבינ״ל.

דדליין מדווחים כי הופר היה נלהב לביים את חומריו האפלים במשך זמן לא מבוטל, אך ניסה לתמרן את תאריכי ההפקה כך שלא יתנגשו עם הפקת העיבוד שלו למחזמר Cats של אנדרו לויד וובר ביוניברסל. הופר הפך לשם נחשק בהוליווד לאחר זכייתו באוסקר עבור נאום המלך המקסים מ-2010 והנערה הדנית מ-2015, שזיכה את אליסיה ויקנדר (בקרוב לארה קרופט בעיבוד העדכני לטומב ריידר) באוסקר כשחקנית המשנה הטובה ביותר.

קין בת ה-13 לכדה תשומת לב בינלאומית בשנה שעברה כ-X-23 בלהיט גיבורי-העל המוערך לוגאן, בכיכובו של יו ג׳קמן. קין תגלם את הגיבורה ליירה, יתומה מיקום מקביל היוצאת למסע ביקומים מקבילים אחרים עם ילד בשם וויל, כשסיפוריו של פולמן חוקרים רעיונות פיסיקליים, פילוסופיים ותיאולוגיים, עם מכשפות ודובי קוטב מדברים הנמצאים בתוך המיקס הנרטיבי. מצפן הזהב, הספר הראשון בטרילוגייה הראשונית, כזכור כבר קיבל עיבוד קולנועי ב-2007 בכיכובם של ניקול קידמן ודניאל קרייג, אך נחשב לכשלון חרוץ, כך שיהיה עוד יותר מסקרן לראות כיצד יצליח הופר להביא לחיים את נושאיו המורכבים של פולמן.

יוצר המילטון, לין-מנואל מירנדה, שעומד גם מאחורי הפסקול של מואנה, יצטרף להפקה בתור לי סקורסבי האווירונאוט ההרפתקן. מירנדה יופיע בסוף השנה בסיקוול החדש של דיסני, שובה של מרי פופינס, בכיכובה של אמילי בלאנט בתור הנני האהובה בעולם.

 

 

תגובות

במאמר זה

נגישות