איחוי הקרע? ספיידרמן חוזר ליקום הסינמטי של מארוול

הסכם עם תנאים חדשים נחתם בין סוני לדיסני וספיידרמן בכיכובו של השחקן הצעיר טום הולנד יחזור לסרט שלישי בשנת 2021, אך עוד אל תנוחו על זרי דפנה

עושה רושם שאיש העכביש האהוב בכיכובו של טום הולנד חוזר רשמית אל היקום הסינמטי של מארוול, לפחות עד לפיצוץ הבא בין דיסני לסוני בנושא.

המשמעות המיידית של איחוי הקרע בין שתי החברות הוא שסרט שלישי בטרילוגיה כבר נראה באופק – סמנו ביומנים את התאריך 16 ביולי 2021.

הפרשה החלה כאשר דיסני דרשה מסוני לחתום על הסכם חדש, לפיו החלק שלה בהכנסות מסרטי ספיידרמן יעלה מ-5 אחוזים בלבד ל-50 אחוזים. בנוסף, דיסני רצתה לצמצם את המעורבות של קווין פייגי בהפקות עתידיות של סוני כדי שיוכל להתמקד יותר בתכנים לשירות הסטרימינג החדש שלה. סוני, שמחזיקה את הזכויות על הדמות במסך הגדול, סירבה בתוקף לתנאים החדשים וכתוצאה מכך הוציאה את המותג מהידיים של מארוול עד לפתרון המשבר.

על פי נתונים שפורסמו על ידי האתר Variety, התנאים של העסקה החדשה הם שהרווח של דיסני מסרטי ספיידרמן הבאים יעמוד על 25 אחוזים במקום 50. כמו כן, התפקיד של קווין פייגי בהפקה לא יצומצם.

אך עוד מוקדם מדי עבור מעריצי ספיידרמן לנוח על זרי דפנה – חשוב לציין שתוקפו של ההסכם החדש הוא רק עד סוף שנת 2021, אז הפרשה עלולה להתפוצץ מחדש אלא אם הצדדים ימצאו פתרון יצירתי כיצד למנוע אותו מראש – בין אם בקניית הזכויות על הדמות בחזרה מסוני ובין אם בהוצאתה לחלוטין מהיקום הסינמטי של מארוול בדרך כזו או אחרת. כמובן שכולנו נעדיף לראות את הגישה הראשונה יוצאת אל הפועל במקום את האחרונה.

ולסיום, השחקנית זנדאיה, שמגלמת את MJ בשני הסרטים האחרונים, הביעה באופן קצר וקולע למטרה את תגובתה לפתרון הפרשה ולסרט החדש שבדרך:

תגובות

במאמר זה

נגישות