מפתיע: יוצרי מחברת המוות מחמיאים לעיבוד של נטפליקס

העיבוד של נטפליקס נקטל בביקורות, אך זה לא מונע מיוצרי המנגה המקורית של מחברת המוות מלצאת במפגן יוצא דופן של סולידריות ומחמאות

רוב מוחץ מהתגובות לעיבוד הלייב אקשן של נטפליקס למותג מחברת המוות נעות בין "סביר" עבור מי שלא הכיר את היצירה המקורית לבין "זוועה" עבור אלה שכן. לכן זה לכל הפחות מעט מפתיע כאשר שני היוצרים של סדרת המנגה המקורית, טסוגומי אובה (Tsugumi Ohba) וטאקשי אובטה (Takeshi Obata), יוצאים מגדרם ומרעיפים מחמאות על העיבוד החדש.

"הוא יותר מעניין ממה שציפיתי", אמר אובה, הכותב של המנגה. "כל ביט הוא אופנתי ובאיכות גבוהה, זו בהחלט מחברת המוות של הוליווד. אני חושב שמגוון גדול של אנשים יכולים להנות מהסרט, לא רק המעריצים, כי יש בו גם חלקים שנאמנים למקור וגם כאלה שעברו שינויים".

אל שטף המחמאות האלה הצטרף אובטה, המאייר של המנגה, כשאמר את הדברים הבאים: "אני מקווה שאנשים מעבר לים שלא הכירו את מחברת המוות עד עכשיו יהנו לצפות בו בנטפליקס. היופי הויזואלי והוראות הבימוי של אדם ווינגרד נפלאים ויוצרים מותחן מסוג א'. זה הסוג של מחברת המוות שהייתי רוצה לצייר".

לא ברור במה ליוצרים יש בדיוק להתגאות. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, ממוצע הביקורות לעיבוד של נטפליקס עומד על 43 ב-Metacritic ו-42 ב-Rotten Tomatoes, מה שמצביע על כך שמדובר בעיבוד די קטסטרופלי. כנראה שלצמד היוצרים אין ברירה אלא להראות סולידריות גם כאשר המציאות אומרת אחרת.

לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו על מחברת המוות.

תגובות

במאמר זה

נגישות