13 דברים שאהבנו במיוחד בעונה השביעית של משחקי הכס

החל מתיאון שסוף-סוף גידל ביצים לעמוד על שלו ועד למערכת היחסים המתפתחת בין ג'ון סנואו לאם הדרקונים, אלה הדברים שהכי אהבנו בעונה זו של משחקי הכס

העונה השביעית של משחקי הכס אולי הביאה איתה כאוס ברצף הזמנים, אבל גם הרבה דינמיקות ומאורעות מפתיעים, מבריקים, וכמובןאפיים. כדי לציין את סיומה של העונה, בחרנו את 13 הדברים הגדולים שקרו במהלכה! תהיו מופתעים לגלות כמה מהם קשורים באופן ישיר לשירין באראתיאון, שמותה נשאר עד היום כאחד מהרגעים הכי שוברי לב של הסדרה.

13. דאבוס

בין אם הוא נלהב לגבי יכולת הקריאה השוטפת שלו (שאוט אאוט לשירין), קורץ לג׳ון לגבי המתיחות המינית שלו עם דאינריז או משחד חיילים במעלה המלך עם ויאגרהדאבוס אביר הבצל תמיד היה דמות לבבית ואהודה, אבל העונה הוא כיכב במיוחד, ואפילו החזיר לעניינים את גנדרי, בנו האחרון של המלך רוברט.

12. אריה חוזרת לווינטרפל

העונה נפתחה בבום גדול, כשאריה עטתה את פרצופו של וולדר פריי המתועב, והזמינה את כל בני משפחתו למשתה, בו כמובן כולם מצאו את מותם. הפתיחה האלימה באה להראות עד כמה רחוק אריה הגיעה עם היעדים שלה כמתנקשת חסרתפנים בעלת רשימת חיסולים בוערת. אבל הרגע המרגש ביותר של אריה היה דווקא זה בו היא שינתה מסלולובמקום לפנות למעלה המלך כדי לסמן וי ברשימה על שמה של סרסיי, בחרה לחזור לאחים שלה בביתם בצפון. זו האריה שאנחנו אוהבים.

11. סאם מציל את ג׳ורה

סאם כבר ידע שקשקשת אפורה ניתנת לריפוי (שאוט אאוט מס׳ 2 לשירין), אבל קיווינו שג׳ורה עוד נמצא בשלב המחלה שעדיין רלוונטי לשיטות הטיפול, שגם ככה לא ידועות במיוחד. תקוותינו לא היו לשווא כשבכמה סצנות גרוטסקטיות במיוחד, ולמרות כל הפסימיות סביבו, סאם השאפתן הצליח לגרום לזה לקרות! סאמוול 1 – מצודה 0.

10. סרסיי בהריון

המלכה סרסיי החליטה לקחת את סיפור האהבה שלה עם ג׳יימי למישור הפומבי, ובין היתר גילינו כי היא נמצאת בהריון עם ילדם הרביעי. גורלם של שלושת הקודמים כאמור לא היה מזהיר, ולמרות שסרסיי הוכיחה העונה את אכזריותה האינסופית, נאחל לעובר הלאניסטרי בריאות שלמה. המשמעויות של היורש החדש לכשעצמו טרם ברורות, אבל עצם ההריון הפך את הרגע בו ג׳יימי החליט לנטוש את סרסיי ולצאת להלחם בצבא המתים יחד עם טיריון, דאינריז וג׳וןלהרבה יותר עוצמתי.

9. דאניריז מוציאה להורג את אביו ואחיו של סאם

לורד טארלי ובנו מובערים עלידי דרוגון האימתני כל הדרך אל מותם, לאחר שהם מסרבים לכרוע ברך עבור דאניריז. השניים העקשנים לא יבלטו בחסרונם בווסטרוז, אבל הרגע הזה בא בעיקר להזכיר לנו שלדאני זורם דם חם של ״מלכים משוגעים״ בגוף, ולמה היא חייבת דמויות לאאימפולסיביות כמו טיריון, ואריז וגם ג׳ון לצידה. בנוסף, בהחלט יהיה מרגש ומעניין כשסאם יגלה על מה שדאני עשתה למשפחתו.

8. אולנה חושפת שהרגה את ג׳ופרי

העונה נפרדנו מהשושנה האחרונה לבית טיירל המלכותי, כשג׳יימי זיכה את אולנה במוות אלגנטי. אולנה כמו אולנה, לא העריכה במיוחד את המחווה, ובמילותיה האחרונות הכריזה בפניו שהיא עמדה מאחורי המוות של ג׳ופרי, וזיכתה את טיריון מכל אשמה. ללא ספק תחסרי, ליידי אולנה.

7. חזרתו של תיאון

מזה זמן מה שתיאון פועל כדמות פאסיבית ונטו אומללה, לאחר שההתעללות של רמזי שברה את רוחו לחלוטין. כמעט ושכחנו שתיאון, למרות הכל, קיבל חינוך נדסטארקי, והפינאלה של העונה הזכיר לנו את זה, כשבתיאון הוכיח שעוד נשאר בו ניצוץ אחד אחרון. זאת בתקווה שהניצוץ הזה יצית משהו גדול בעונה הבאה, ואולי יסייע לדאני וג׳ון בחזית אחוריתמול יורון, הדוד הזדוני וחסרהקלאסה

6. השיחה של טיריון וסרסיי

הדיאלוג בין האחים היריבים הזכיר את כל מה שטוב בדמויות בדמויות של משחקי הכס: המורכבות שבהיסטוריה משותפת ארוכה ומלאה מדי; האסטרטגיות הבלתי פוסקת של סרסיי; השנאה העצמית של טיריון; השניניות הקטנותכל אלו, מעל הדרקונים והקרבות האפיים מלאיהאקשן, הם מה שהופך את הסדרה למאורע התרבותי חסר התקדים שהיא. עד כמה סרסיי הצליחה בשיחה הזו להשפיע על אהובנו טיריון ולהמריד אותו כנגד דאני וג׳ון? נגלה בעונה הבאה. עד אזנמשיך לתת לו קרדיט שהוא יותר טוב מזה.

5. ג׳יימי מביס את טיריון באסטרטגיה

עם כל מה שעבר על ג׳יימי בעונות האחרונות של משחקי הכס, כבר כמעט ושכחנו גם כמה הוא דמות ענקית והמצביא הטוב ביותר בכל שבע הממלכות. בעוד טיריון הפנה כוחות צבאיים לצוק קאסטרלי, והם סתם נתקעו שם  ג׳יימי כבש את הייגרדן, סידר לסרסיי דרכי מיקוח חדשות מול בנק הברזל, והשאיר את דאינריז ללא בני ברית. אבל אגו זה לא הכל: לג׳יימי כנראה נמאס להלחם בצד ההפוך מאחיו, ובסוף העונה, כשפתיתי שלג לראשונה נופלים בשמי מעלה המלך, הוא עוזב את סרסיי ההריוניתורוכב צפונה להלחם בחזית האמיתית היחידה. וכך ג׳יימי חוזר להיות אחת מהדמויות המרתקות של הסדרה, כראוי לו.

4. סנסה מוציאה להורג את לורד בייליש

ליטלפינגר אחראי ללא מעט מהמאורעות המשמעותיים ביותר של הסדרה, אך בעונה האחרונה הוא היה מעורב בעלילה הקריפית והמסורבלת ביותר. טוב שקו העלילה הזה הסתיים כך שסנסה ואריה למדו לסמוך אחת על השניה מחדש, בעזרתו האדיבה של בראן, והביאו לסופה של אחת מדמויות המפתח המרתקות בווסטרוז, בעוד סנסה הוכיחה שהיא אחת מהמנהיגות השקולות והחזקות ביותר ביבשת.

3. גילי מגלה על נישואיהם של ראייגר וליאנה

זוכרים מי לימדה את גילי לקרוא? (שאוט אאוט מס׳ 3 לשירין). אז בעוד גילי המקסימה מפתחת את עצמה, היא חושפת את פרט המידע המסעיר ביותר בהיסטוריית הסדרהפרט שאפילו בראן העורב בעל 3 העיניים בכבודו ובעצמו פספס! מאחר והוריו נישאו עלפי חוק, ג׳ון הוא לא ממזר, הוא כן היורש החוקי של כס הברזל, ושמו האמיתי הוא אאיגון טארגאריין. סוף סוף זכינו לראות את ראייגר הענוג, ולהכריז סופית שהמרד של רוברט באראתיאון הוא הבלוף הגדול בהיסטוריה.

2 . דאינריז וג׳ון

החל מרגע המפגש בינהם בו מיסנדיי הציגה את דאינריז במשך רבע שעה, ודאבוס הציג את ג׳ון כ״ג׳ון״, דרך ההקרבות ששניהם עשו מעבר לחומה, ועד לרגע בו נכנסו למיטה בעודם שטים צפונה למלחמה הגדולה. סיפור אהבתם הנוצץ של הדרקונית והזאב התפתח בדיוק בכיוונים של פנטזיות המעריצים. בעונה הבאה דאני (ההריונית?) וג׳ון יאלצו לעמוד במבחן הגדול ביותר שלהםכשיגלו שג׳ון הואהוא היורש החוקי לכס.

1. ויסריון דרקון הקרח

העונה השביעית של משחקי הכס תזכר כעונה שהביאה לעולם את דרקון הקרח. ברגע טלוויזיוני עוצר נשימה, מלך הלילה שיפד את ויסריון המעופף עם חנית קרח, הוביל לצלילתו אל המים הקפואים, ואז שלף אותו משם והפך אותו לדרקוןזומבי. בסוף העונה, מלך הלילה רכב בשליטה מלאה על ויסריון, שבמעט מאוד מאמץ והרבה מאוד אש כחולה הוריד את החומה (הכותל הצפוני?), עליה כולם מדברים כעובדה מוחלטת כבר שבע עונות, כדי להזכיר לנו שבמשחקי הכסאין עובדות מוחלטות. ויותר מזה, להזכיר לנו שהמלחמה הגדולה מתחילה. בהצלחה לכולם בשנה הבאה בעונת הסיום של משחקי הכס.

תגובות

במאמר זה

נגישות