שיא חדש: דדפול הוא הסרט המכניס ביותר בדירוג R

דדפול צבר הכנסות בשווי של 745 מיליון דולר והדיח את מטריקס רילודד מהמקום הראשון אחרי שהחזיק בו יותר מעשור

המתנקש המקשקש קיבל עוד תירוץ מצויין לפתוח את הפה – הסרט דדפול זכה בתואר הסרט בדירוג R (למבוגרים או בהשגחתם) המכניס ביותר בעולם.

דדפול בכיכובו של ריאן ריינולדס הצליח לצבור הכנסות עצומות בגובה של 745 מיליון דולר. הוא הדיח מראש הטבלה את מטריקס רילודד, הסרט השני בטרילוגיית המטריקס של האחים (או האחיות?) ואשובסקי, שנהנה מאוויר הפסגות במשך יותר מעשור עם הכנסות בגובה של 742 מיליון דולר.

תיאורטית, דדפול היה עשוי להציג מספרים עוד יותר מרשימים. הסיבה לכך היא שדדפול נאסר להקרנה בתחומי סין בגלל מה שהוגדר בתור "תכנים בלתי הולמים". סין נחשבת המדינה המכניסה ביותר השניה בעולם הקולנוע אחר ארצות הברית, מה שאומר שבתיאוריה דדפול היה יכול להתרברב בעוד כמה עשרות מיליוני דולרים בחשבון הבנק שלו אילו הוא היה מוקרן גם בסין.

סלל את הדרך לסרטי קומיקס למבוגרים

דדפול אינו נחשב רק כהצלחה כלכלית כבירה, אלא כפורץ דרך וחלוץ בתחומו – הוא סרט גיבורי הקומיקס הראשון בדירוג R, כלומר כולל בתוכו סצינות של סקס ואלימות קשה, ובזכות הפופולריות העצומה שלו בקרב הצופים נסללה הדרך לבואם של סרטי גיבורי-על נוספים בסגנון זה. על פי ידיעה שפורסמה בסוף חודש פברואר באתר The Hollywoof Reporter, הסרט האחרון של יו ג'קמן בתפקידו של המוטאנט וולברין שואף להיות מדורג R. בנוסף, נאמר כי גרסת ה-DVD של הסרט באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק תכיל סצינה שדורגה R ולכן נחתכה מהגרסה הסופית שמוקרנת בימים אלה בבתי הקולנוע.

גם אם חלק ממבקרי הקולנוע יגדירו את דדפול כסרט שטחי, הוא מהווה אבן דרך בתהליך ההתבגרות של סרטי הקומיקס ואין ספק שהוא השיג הישגים מכובדים שראוי שירשמו בספרי ההיסטוריה של הז'אנר.

תגובות

במאמר זה


הצטרף לשיחה

נגישות