הטריילר של הפניקס האפילה פורסם – ולמחרת הסרט נדחה ב-4 חודשים

האם אולפני פוקס דחו את "הפניקס האפילה", הסרט הבא בסדרת האקס-מן, לאמצע שנת 2019 בגלל התגובות הצוננות של הקהל לטריילר החדש?

אקס-מן: הפניקס האפילה

יום אחד בלבד לאחר שפוקס סוף סוף שחררו טריילר ראשון של הפניקס האפילה, המבוסס בחופשיות על הסאגה האייקונית מהמקור הקומיקסי, הסרט מקבל שוב דחייה של ארבעה חודשים נוספים.

פוקס, כזכור, כבר דחו את עליית הפניקס האפילה לאקרנים מנובמבר הקרוב ל-14 בפברואר של השנה הבאה, ככל הנראה בעקבות צילומים מחדש נרחבים שהסרט קיבל. כעת עם הדחיה, הסרט עתיד להגיע למסך הגדול רק בתחילת יוני 2019 – תאריך שבמקור היה שמור לסרט הספין אוף בכיכובו של גמביט, שבעצמו נדחה שוב למרץ 2020 (ובכלליות מוטל בספק).

השאלה הבוערת היא כמובן מה גרם לפוקס להכריז על דחיית הפניקס האפילה יום בודד לאחר שפרסמו את הטריילר הראשוני. הטריילר לא זכה לקבלת פנים אוהבת במיוחד, וקיבל תגובות הנעות בין פושרות לשליליות למדי, המתייחסות לדמיון שלו לאקס-מן: המפלט האחרון המושמץ. ייתכן והאופן בו הטריילר התקבל עורר תהיות אצל פוקס, שנמצאים כעת בשיא חתימת עסקת-הענק עם דיסני, אך סביר יותר להניח שהאולפנים תכננו את המעבר קודם לכן. ניתן לשער כי לאחר הצילומים-מחדש המרובים ההפקה היתה זקוקה לזמן פוסט-פרודקשן נוסף – בעוד פוקס הוציאו את הטריילר כדי להבהיר שלמרות הדחיה החוזרת והמפוקפקת, הסרט אכן נמצא בדרכו.

את התאריך בפברואר יקבל במקום סרטו החדש של רוברט רודריגז ובהפקתו של המאסטר ג׳יימס קמרון אליטה: מלאך הקרב, שחטף דחייה מתונה יותר של חודשיים, כשהוא תופס את התאריך המקורי של הפניקס האפילה בוולנטיין. סרט הסייברפאנק המבוסס-מנגה (במקור Gunnm) היה מיועד לצאת ב-21 לדצמבר הקרוב, אך התאריך הנחשק הזה עמוס-פרנצ׳ייזים במיוחד עם מרי פופינס חוזרת, אקווהמן ובאמבלבי. היה צפוי שאחד מהסרטים שהם לא מרי פופינס של דיסני יאלץ להזיז את עצמו, ואליטה של פוקס הוא זה שהפסיד את המערכה – בשביל לקבל סיכוי לנצח בקרב על הצופים, כשכרגע לא מסתמנת לו תחרות מיוחדת בתאריך החדש.

לסיום קרנבל התזוזות, פוקס גם הכניסו סרט דדפול ללא שם למשבצת הבעייתית של אליטה ב-21 בדצמבר, שעל-פי שמועות אמור להיות גרסת PG-13 של דדפול 2.

תגובות

במאמר זה

נגישות