ארצות הברית משיקה "ציידת צוללות" בלתי מאויישת

אמורה לאתר כל צוללת אויב בסביבתה, גם השקטות ביניהן שמופעלות על סולר. יכולה לבצע גם משימות סיור באיזורים בעלי תנאי מזג אוויר קשים במיוחד לבני אדם

שדה הקרב העתידי לא יורכב מחיילים בשר ודם, אלא ינוהל על ידם מרחוק כאשר את הלחימה עצמה יבצעו סוגים של שונים רובוטים וכלי רכב בלתי מאויישים. בקרוב ארצות הברית תעשה צעד נוסף לקראת התרחיש הלא כל כך בדיוני הזה – תשיק ספינת קרב בלתי מאויישת.

תפקידה העיקרי של הספינה הבלתי מאויישת הוא "לצוד" צוללות של האויב. הכלי נקרא ACUTV, ראשי תיבות של ההגדרה הארוכה Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel. הספינה מעוצבת כך ששום צוללת לא תוכל להתחמק ממנה, גם כאלה מונעות סולר שבתיאוריה אינן מפיקות רעש בעת פעילותן. הספינה מסוגלת לעקוב אחרי הצוללת שאיתרה בתקוה שמהלך ירתיע את הצד השני ויגרום לו להסתלק מהאיזור בתקוה שהמהלך ימנע עימותים מיותרים. כמו כן, היא מותאמת גם לביצוע משימות סיור בתנאי שטח שלבני אדם יהיה קשה לתפקד בהם.

אורכה של הספינה עומד על 130 רגל, שהם בקירוב 39 מטר, והיא מסוגלת לשוט בים במהירות מקסימלית של עד 31 מייל לשעה. הספינה החדשה היא פיתוח של DARPA, מחלקה במשרד ההגנה האמריקאי שתפקידה לפתח טכנולוגיות חדשות ומתקדמות לשימוש הצבא. DARPA חשפה לראשונה את ספינת הקרב המדוברת בפני הציבור הרחב לפני כחודשיים.

ספינת הקרב הבלתי מאויישת תיכנס לפעילות מלאה ב-7 באפריל. עד לתאריך זה היא חונה בנמל בפורטלנד, אורגון, לצורך השלמת כל העבודות הנדרשות עליה. תחילה היא תפעל רק במרחב הימי של ארצות הברית כדי לבדוק יותר לעומק את יכולותיה השונות, כאשר התכנון הוא לשלוח אותה אל מבחני ביצועים נוספים בים הפתוח מתישהו בעונת הקיץ הקרובה. אם היא הציתה את סקרנותכם אתם מוזמנים לצפות בספינה בפעולה בסרטון המצורף מטה.

תגובות

במאמר זה


הצטרף לשיחה

נגישות