קומנדר קין הנוסטלגי חוזר בגרסה מחודשת, ולא מהסוג שרציתם

הגרסה החדשה של קומנדר קין היא משחק למובייל, ולאור המשחקיות בטריילר הדבר הצית את זעמם של הגיימרים שסדרת המשחקים המקורית הייתה חלק מילדותם

קומנדר קין

הגיימרים הזקנים שבינינו בוודאי מכירים את קומנדר קין (Commander Keen), סדרת המשחקים משנות התשעים בה ילד מציל את העולם מפלישות חייזרים בעיקר בעזרת אקדח לייזר ומוט פוגו. אז יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות – החדשות הטובות הן שהמשחק עושה קאמבק. החדשות הרעות הן שמדובר במשחק מובייל שכבר גורר תגובות זועמות מרחבי הרשת על חילול קודש.

חברת Bethesda, שעומדת מאחורי מותגים גדולים כמו Fallout ו-Elder Scrolls, הכריזה על המשחק החדש של קומנדר קין בכנס E3 והציגה טריילר משחקיות לא מרשים במיוחד, בלשון המעטה, שבעיקר הופך את קין לפלטפורמר שטחי. אמנם אפשר לזהות בו כמה דמויות מוכרות כמו הזאבים, הרובוט האדום הבלתי מנוצח והחייזר הירוק הקטן, כמו כן חפצים מוכרים כמו הקסדה ומקל הפוגו, אבל סביר להניח שזה רק יעצים את הזעם של המעריצים.

כאמור, התגובות הזועמות לא איחרו לבוא – בזמן הקצר שהסרטון באוויר, פחות מ-24 שעות מרגע ההכרזה, הוא כבר הספיק לצבור מעל לכ-3,000 הצבעות שליליות לעומת 212 חיוביות, וגם הטוקבקיסטים אינם בוחלים במלים. האתר Kotaku קצת איבד את הצפון בהוצאת הקיטור וכתב ש"במקום להכריז על קומנדר קין חדש שנאמן לקלאסיקה משנות ה-90, עיצוב מחדש לסדרה החשובה הזו, קיבלנו בולשיט F2P למובייל".

לא כל כך ברור מה עבר ל-Bethesda בראש כאשר היא הכריזה על החידוש הזה או לאיזה קהל יעד היא מכוונת אותו, בהתחשב בעובדה שגיימרים של פעם סולדים ממהלכים כאלה שמעידים בעיקר על תאוות בצע של המפתחת. בכל אופן, קומנדר קין יהיה זמין להורדה בחינם דרך חנויות האפליקציות למכשירי אנדרואיד ואפל החל מהקיץ הקרוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות