מאחורי הקלעים – עובדות מעניינות על קפטן מארוול

בסוף השבוע הזה יוצא אל אולמות הקולנוע "קפטן מארוול". הנה כמה עובדות ופרטי טריוויה מאחורי הקלעים של הפקת הסרט שחשבנו שיעניינו אתכם

קפטן מארוול

השבוע יוצא לאקרנים קפטן מארוול, אחד הסרטים המצופים ביותר של ענקית הקומיקס השנה לצד הנוקמים: סוף המשחק. רגע לפני שכולנו מסתערים על אולמות הקולנוע, הנה כמה עובדות מעניינות ופרטי טריוויה משעשעים שאולי לא ידעתם על הפקת הסרט.

האישה הראשונה של מארוול

קפטן מארוול הוא הסרט הראשון ביקום הסינמטי של מארוול בו אישה מככבת בסרט סולו כתפקיד ראשי. תחילה המעריצים שיערו שהסרט הראשון שיתהדר בתואר זה יהיה בכלל של האלמנה השחורה בגילומה של סקרלט ג'והנסון, אבל זה לא קרה.

נזכיר באותה נשימה כי אנה בודן היא הבמאית הראשונה שמביימת סרט באותו יקום סינמטי. אולי מארוול למדו את הטריק הזה מהמתחרה DC, שהצליחה להקדים את מארוול בייצוג נשי עם וונדר וומן.

חוזרים לשנות ה-90

עלילת קפטן מארוול מתרחשת בשנות ה-90 העליזות, מה שהופך אותו באופן כרונולוגי לסרט המוקדם ביותר ביקום הקולנועי למעט קפטן אמריקה. אם נדבר לרגע בכנות, אותי מעניין יותר לדעת אילו Easter Eggs יחביאו בסרט כדי לגרום לילדי שנות התשעים התקף נוסטלגיה בלתי נשלט.

קשה באימונים, קל באולפן הירוק

השחקנית ברי לארסון, שמגלמת בסרט את דמותה של קרול דנברס / קפטן מארוול, ביקרה בבסיס של חיל האוויר האמריקאי בלאס וגאס. מטרת הביקור – חוויה של פעם בחיים (לפחות לרובינו) של טיסת אימונים במטוס הקרב F-16 מאחר והיא אמורה לגלם טייסת. על הדרך היא פגשה גם את הגנרלית ג'יני מארי להבית (General Jeannie Marie Leavitt), שעשתה היסטוריה כטייסת הקרב הראשונה בצבא ארה"ב בשנת 1993.

ניק פיורי הצעיר

כדי ליצור את הגרסאות הצעירות של ניק פיורי (סמואל ל' ג'קסון) והסוכן קולסון (קלארק גרג), יוצרי הסרט עשו שימוש כבד באפקטים חזותיים על מנת להחזיר את הדמויות של השניים למראה שיתאים להן לפני כמעט 30 שנה. כך ההפקה חסכה לעצמה ללהק ולהכשיר שחקנים צעירים יותר, שלא בטוח שהיו מצליחים להיכנס כמו שצריך לנעליים של הדמויות האלה.

ופרט טריוויה משעשע אחד לסיום – להפתעת כולם על הסט, סמואל ל' ג'קסון הוא אוהב חתולים גדול גם במציאות. בני אדם, לעומת זאת, הוא עדיין מסמפט קצת פחות.

תגובות

במאמר זה

נגישות