בואו לפגוש את באז אלדרין, האסטרונאוט שצעד על הירח

הנה ההזדמנות שלכם לפגוש פנים אל פנים אדם שנכנס אל דפי ההיסטוריה מבלי לשריין כרטיס טיסה לצד השני של העולם - באז אלדרין יגיע לארץ בשבוע הבא

כמה פעמים יצא לכם לדבר פנים אל פנים עם אסטרונאוט? ולא סתם אסטרונאוט אלמוני אלא באז אלדרין (Buzz Aldrin), אחד משני בני האדם הראשונים בעולם שצעדו על הירח יחד עם ניל ארמסטרונג בסוף שנות ה-60. בקרוב תהיה לכם הזדמנות לפגוש אותו ואולי אפילו לשאול שאלה או שתיים, כל זה מבלי להצטייד בדרכון.

ביום שלישי של שבוע הבא, ה-26 בחודש, האסטרונאוט האמריקאי באז אלדרין יתארח בטכניון שבחיפה וישא הרצאה באולם צ'רצ'יל. הכניסה לאירוע היא בחינם אך דורשת הרשמה מראש. ההרשמה נפתחה אתמול בלילה, מוצאי שבת, ותימשך עד שיאזלו כל הכרטיסים. לאור העובדה שביקור של אסטרונאוט בישראל הוא אירוע נדיר, במקומכם לא הייתי מתמהמה וממהר לשריין לעצמי כרטיס לפני שכולם יגמרו. בנוסף, קחו לתשומת ליבכם שהאירוע כולו יתקיים באנגלית.

באז אלדרין היה אחד משלושת האסטרונאוטים שנחתו על הירח ביולי 1969. יחד עם ניל ארמסטרונג, אלדרין הסתובב על פני השטח של הירח במשך 21 שעות, במהלכן אספו השניים אבנים מהירח במשקל מצטבר של 46 פאונד (בערך 20 קילו). אלדרין קבע בזמנו שיא של 5 וחצי שעות הליכה רצופות על הירח. האירועים ההיסטוריים הללו שודרו בטלוויזיה האמריקאית וההערכה היא שצפו בהם מעל ל-600 מיליון איש.

פרטים נוספים על האירוע ורקע נוסף על פועלו של באז אלדרין בזמן שירותו בנאס"א ולאחר פרישתו מסוכנות החלל האמריקאית ניתן למצוא בעמוד הרשמי של האירוע בפייסבוק.

תגובות

במאמר זה

נגישות