קנס על הפרת סגר ניתן לבריטי – כי שיחק פוקימון גו

אזרח בריטי שאוהב לצוד פוקימונים במשחק המובייל "פוקימון גו" התרחק קילומטרים מביתו וקיבל קנס על הפרת סגר מהמשטרה המקומית

אין ספק שאנחנו חיים בתקופה מוזרה ויוצאת דופן, ואם היה לכם ספק אז קבלו את הסיפור הביזארי הבא – אזרח בריטי קיבל קנס על הפרת סגר על ידי המשטרה, לאור שהתרחק יותר מדי מהבית בזמן ששיחק פוקימון גו.

על פי הדיווח של ה-BBC, האזרח הבריטי, תושב עיירה בשם Bedworth ממחוז Warwickshire במערב בריטניה, קיבל קנס על הפרת סגר בשווי של 200 פאונד (בערך 860 ש”ח), אחרי שהתרחק 14 מייל (בערך 22 קילומטר) מביתו. כאשר המשטרה המקומית שאלה אותו מה הסיבה לכך שהפר את ההנחיות בצורה כה מובהקת, התוודה שהוא פשוט הגזים עם המשחק. לאחר מכן הוא הוחזר לביתו על ידי השוטרים.

רק נסגור פינה עבור מי שאינו מכיר ונסביר כי פוקימון גו הוא משחק מובייל ששולח את השחקן מחוץ לביתו כדי לאסוף פוקימונים, אפילו לפעמים למרחק של קילומטרים, אבל כולנו יודעים שיציאה מהבית במציאות הנוכחית היא קצת בעייתית.

אבל האם מדובר במקרה חד פעמי בלבד של משוגעים לדבר? חכו, הסיפור הזה אינו נגמר כאן. על פי דיווח אחר באתר Eurogamer, מקרה נוסף באותו סגנון התרחש בעיירת דיג דרומית בשם Southrend, אבל הציוץ בנוגע אליו בעמוד הטוויטר של המשטרה המקומית חולל מהומה קטנה.

בציוץ המדובר, שכבר נמחק לאור טענות שנכתב בצורה מעליבה, היה כתוב: “במסגרת סיור, צוות המשטרה המקומי דיבר עם קבוצה של גברים בשנות ה-30 לחייהם, שחשבו שזה בסדר להתקהל כדי לצוד פוקימונים. באמת, כן, קראתם את זה נכון”. בהודעה נוספת נכתב שהמשטרה מבקשת מהתושבים להזכיר לחבריהם ציידי הפוקימונים את ההנחיות בנוגע לאיסורים על התקהלות והתרחקות מהבית ללא הצדקה.

תגובות

במאמר זה

נגישות