משחקי בליזארד יפסיקו לתמוך בווינדוס ויסטה ו-XP

במהלך השנה בליזארד תפסיק את התמיכה ומשחקיה יפסיקו לפעול על מערכות אלה, אך עדכון מערכת ההפעלה לכל גרסה עדכנית יותר אמור לפתור עבורכם את הבעיה

אם מותקן על המחשב שלכם אחד מהמשחקים של חברת בליזארד ואתם עדיין משתמשים במערכת הפעלה מיושנת כמו ווינדוס ויסטה או ווינדוס XP, בקרוב תיאלצו להשתדרג – בליזארד הכריזה כי בקרוב היא תפסיק לתמוך במערכות ההפעלה המיושנות הללו.

ההודעה נמסרה בפורום הרשמי של באטל.נט על ידי אחד ממנהלי הקהילה. משמעות הדבר היא שאם אתם משחקים באחד מהמשחקים העדכניים של בליזארד, כלומר סטארקראפט 2, הארת’סטון, דיאבלו 3 או Heroes of the Storm, ברגע שהתמיכה תופסק המשחקים האלה יפסיקו לפעול על מערכות ההפעלה המדוברות. אמנם Overwatch לא הוזכר מפורשות בהודעה, אבל סביר להניח שהיא מתייחסת גם אליו.

מיקרוסופט עצמה הפסיקה לתמוך בווינדוס XP ובווינדוס ויסטה בשנת 2009 ו-2012 בהתאמה, אך לפי ההודעה בליזארד לא מיהרה ליישר קו והמשיכה לתמוך במערכות ההפעלה האלה כי “חלק משמעותי מהקהל שלנו עדיין השתמש בהן”. יפה לראות כשחברה גדולה כמו בליזארד שמה את טובת הקהל שלה בראש סדר העדיפויות.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה לא נמסר לוח זמנים מדוייק לפיו תיפסק התמיכה באופן סופי מעבר, אלא ניתנה רק הערכה גסה של “מאוחר יותר השנה”. הפסקת התמיכה תיעשה בשלבים כדי לא ליצור מצב בו משתמש שמערכת ההפעלה שלו איננה עדכנית לא יגלה שכל המשחקים שלו הפסיקו לעבוד בבת-אחת. עדכון מערכת ההפעלה לכל גרסה עדכנית יותר, החל מווינדוס 7 ועד ווינדוס 10, אמור לפתור את הבעיה.

תגובות

במאמר זה

נגישות