בליזארד נוקטת עמדה נגד מולטיבוקסינג ב-World of Warcraft

אחרי שנים של העלמת עין המפתחת יוצאת נגד מולטיבוקסינג, טכניקה בה שחקן שולט על מספר חשבונות במקביל באמצעות תוכנה חיצונית, ומאיימת בענישה

world of warcraft classic

עידן שלם של הטרלות ב-World of Warcraft עומד להסתיים בקרוב: חברת בליזארד עדכנה את מסמך המדיניות שלה, ועל פי העדכון מולטיבוקסינג נחשב פעילות אסורה במשחק.

המושג מולטיבוקסינג מוכר להרבה מאוד שחקנים של משחקי תפקידים המוניים, גם אם הם עצמם לא התנסו בכך. בקצרה, מדובר בתוכנה חיצונית שמאפשרת שליטה סימולטנית במספר רב של דמויות. במקרה הטוב משתמשים בזה להטרלות בערים הגדולות כמו רכבת אנושית או מסיבת ריקודים המונית, אבל במקרה הפחות נעים זה משמש כצ'יט לאיסוף משאבים או ששחקן מסכן מהצד היריב סופג 20 כדורי אש בבת-אחת. אאוץ'.

"בקרוב נתחיל לתת אזהרות לכל השחקנים שזוהו משתמשים בתוכנות לשכפול פקודות במספר חשבונות במקביל", נכתב בהודעה של בליזארד. באמצעות האזהרות הללו, אנו מודיעים לשחקנים שעליהם להפסיק להשתמש בתוכנה בזמן שהם משחקים World of Warcraft. זמן קצר לאחר מכן, האזהרות יסלימו לפעולות נגד החשבונות, שיכולות לכלול השעיה, ואם יש צורך גם סגירה לצמיתות".

שחקנים חדי אבחנה כבר הספיקו להצביע על שטח אפור בהצהרה של בליזארד: הבעיה שלה היא נגד תוכנות צד שלישי ולא בהכרח נגד הפעילות עצמה, כלומר אם מישהו סובל מעודף כסף ויכול להרשות לעצמו לקנות כמה מחשבים ומסכים שיעבדו במקביל ויעקבו אחרי דמות אחת מרכזית, פה המפתחת איננה מגלה התנגדות. אמנם זה לא אפקטיבי כאמצעי רמאות, אבל לפחות חלק מההטרלות הידועות בערים הגדולות עדיין יוכלו להתקיים.

מולטיבוקסינג עם חמישה חשבונות

לסיום, רק נזכיר שחבילת ההרחבה הבאה של המשחק, Shadowlands, תהיה זמינה החל מה-23 בנובמבר. במקביל, עדכון התוכן הבא של World of Warcraft Classic יגיע בתחילת דצמבר ויאפשר לשחקנים לחקור את Naxxramas, אחד המבוכים הקשים והמצופים ביותר במשחק אפילו כשיצא לראשונה אי-שם בשנות ה-2000.

תגובות

במאמר זה

נגישות