המנגה בליץ' תגיע אל סיומה בסתיו

אחרי כמעט עשור וחצי של פעילות שוטפת, יוצר המנגה טיטה קובו הודיע אתמול כי בליץ' תגיע אל סיומה בעונת הסתיו הקרובה עם צאת אוגדן 74

הגיע הזמן: אחרי כמעט 15 שנה של פעילות רציפה, המנגה הפופולרית בליץ' (Bleach) תגיע אל סיומה בעונת הסתיו הקרובה.

יוצר המנגה, טיטה קובו (Tite Kubo), הודיע על הסוף המתקרב של הסדרה שלו באוגדן 73 של בליץ' שהגיע אתמול לחנויות ביפן. בהודעה נמסר כי האוגדן הבא, ה-74 במספר, יהיה האחרון שיצא לאור. בהתחשב בעובדה שכל אוגדן מכיל 10 פרקים שמתפרסמים בתדירות של אחד לשבוע, המסקנה היא שבליץ' תסתיים עוד חודשיים וחצי מהיום.

ההודעה על סיום המנגה איננה אמורה להיות הפתעה עבור אף אחד – פרק 680 של בליץ' התפרסם עם תמונת שער צבעונית שעליה הופיע הכיתוב When all the stories come to an end… Just (X) more chapters! ("כשכל הסיפורים מגיעים לסיומם… רק עוד X פרקים!") כאשר מספר הפרקים מוסתר בכוונה בכתם דיו שחור. ההבדל הוא שעכשיו יש לנו הערכה מדוייקת מתי באמת המנגה תיגמר.

בליץ' התפרסמה לראשונה במגזין המנגה השבועי לנוער Shonen Jump בשנת 2001. העלילה מספרת כיצד הגיבור, נער בשם איצ'יגו קורוסאקי שמסוגל לראות ולתקשר עם רוחות המתים, מסתבך עם עולם השיניגמים (shinigami, "מלאך מוות" ביפנית) לטוב ולרע אחרי שהציל אחד מהם ממוות בטוח.

בליץ' קיבלה עיבוד לסדרת אנימה בשנת 2004. היא נמשכה 366 פרקים והסתיימה בשנת 2012, על אף שהמנגה עצמה המשיכה לצאת לאור עד היום. ב-2006 סדרת האנימה דובבה לאנגלית על ידי Viz, והפכה להיות אחד מהשמות החזקים והמוכרים ביותר של תעשיית האנימה יחד עם נארוטו ו-One Piece.

תגובות

במאמר זה

נגישות