עשה היסטוריה: הפנתר השחור זכה בשלושה פרסי אוסקר

הפנתר השחור של מארוול הוא סרט גיבורי-העל הראשון שלה שזוכה בפרס האוסקר היוקרתי שנערך אמש. באילו קטגוריות הוא ניצח? התשובה בפנים

הפנתר השחור

לקודקודים של אולפני מארוול יש סיבה טובה לפתוח שמפניה, והפעם לא בגלל גובה ההכנסות בחשבון הבנק – הפנתר השחור עשה אמש היסטוריה והפך להיות סרט גיבורי-העל הראשון שחזר הביתה עם פרסים מטקס האוסקר.

הפנתר השחור ניצח בשלושת הקטגוריות הבאות: פרס עיצוב התלבושות, פרס עיצוב ההפקה (Production Design) ופרס למלחין פס הקול המקורי (Original Score). הפרס האחרון ברשימה הגיע לידיו של לודוויג גורנסון, שהלחין גם את פס הקול של הסרט ונום.

על אף הזכיות המתוארות לעיל, יש לציין כי הפנתר השחור היה מועמד גם לפרס הסרט הטוב ביותר של השנה אך הוא לא זכה בקטגוריה זו, ומי שקטף את הפרס בסופו של דבר היה הסרט הספר הירוק.

לאורך ההיסטוריה סרטים רבים מז'אנר גיבורי-העל קיבלו מועמדות לאוסקר, גם אם בקטגוריות זוטרות יחסית, אך לרוב חזרו הביתה בידיים ריקות – שומרי הגלקסיה היה מועמד לפרס בקטגוריות האפקטים הויזואליים הטובים ביותר והאיפור והתסרוקות הטובים ביותר, ולוגאן היה מועמד בקטגוריית העיבוד הטוב ביותר. לעומת זאת, לשם שינוי המתחרה הגדולה DC הקדימה את מארוול עם האוסקר שקיבל בזמנו האביר האפל בזכות הית' לדג'ר המנוח, שזכה בפרס תפקיד המשנה הטוב ביותר לאחר מותו.

ננצל את ההזדמנות כדי לאחל למארוול הרבה מזל טוב על ההישגים שרשמה לעצמה אמש, ונקווה שזו איננה הפעם האחרונה שנראה את סרטיה מנצחים בטקס האוסקר.

תגובות

במאמר זה

נגישות