הכירו את פלטפורמת הקומיקס החדשה – ביקומיקס

ביקומיקס הוא סטארטאפ ישראלי חדש - פלטפורמת ווב-קומיקס המיועדת ליוצרי וקוראי המדיום ושואפת לשנות את חווית הקריאה שלכם בדרכים מקוריות

כולנו תמיד נאבקים בשאלה האם מוטב לנו לקרוא את הקומיקס האהוב עלינו מבעד למסך והנוחיות שלו, או על גבי הדפים הממשיים הישנים והטובים. בזמן שהתשובה משתנה מקורא לקורא, ואפילו פעמים רבות בין קורא לעצמו, שני יזמים ישראליים צעירים הקימו את ביקומיקס, פלטפורמת קומיקס אינטרנטית שתוכל להעביר לכם חווית קריאה ייחודית.

ביקומיקס היא פלטפורמת ווב-קומיקס חינמית המיועדת ליוצרי וקוראי קומיקס. הפלטפורמה הוקמה על-ידי מיכאל זלטנרייך ויניב חפץ, חובבי קומיקס מתל-אביב, שרוצים לתת מקום לאמנים לשווק ולשתף את הקומיקס שלהם, ולהגיע לקהלים חדשים. ביקומיקס מיועדת לחשוף אוסף של כלים חדשים, המאפשרים ליוצרים לבחור כיצד הקוראים יחוו את הקומיקסים שלהם.

מאגר הקומיקסים באתר של ביקומיקס

ביקומיקס תוכל להפוך את חווית הקריאה לאינטראקטיבית הרבה יותר, בהתאם לבחירות היוצר: ״כיום, כשמדברים על ווב-קומיקס, חושבים על תמונה המונחת בצורה סטטית על מסך המחשב, כמו קומיקס מודפס", מסביר חפץ. "אנחנו יצרנו קנבס אינסופי, המאפשר לאמנים להשתמש בעמודים גם בעלי צורות או גדלים לא סטנדרטים. באמצעות טכנולוגיות חדשות הקיימות בדפדפנים המודרניים פיתחנו ממשק עריכת קומיקס שמקנה לאמן כלים יצירתיים חדשים לבימוי חווית הצפיה של הקומיקס שלו – תנועה, סיבוב, זום, דיזולב בין פאנלים ועוד״. בנוסף, את נגן הקומיקס ניתן להטמיע באתרים אחרים, כך שכל יוצר יכול לשתף את הקומיקס שיצר גם באתר או בבלוג הפרטי שלו.

מצד השני, זלטנרייך וחפץ לא רוצים בהכרח לכפות חוויה שונה מדי ממה שהיוצר או הקורא רגילים לה: ״היה לנו חשוב שאמנים שרוצים לשמור על תחושת קריאה יותר מסורתית יוכלו לעשות זאת, ולכן אנחנו מאפשרים ליוצר להציג את הקומיקס שלו גם בפורמט קריאה חופשית ללא עריכה.״

חלק מהתכניות העתידיות של הסטארט אפ כוללות הוספת דרכים שבאמצעותן היוצרים יוכלו להרוויח כסף מחשיפה ליצירותיהם. בינתיים ביקומיקס מתמלאת בשלל תוכן קומיקסי עשיר ומגוון, אז מסתמן כי כדאי להמשיך ולעקוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות