NBA 2K17 – המשחק שהכי קרוב לדבר האמיתי [ביקורת]

זוהר צלח בדק מה מציע לנו השנה NBA 2K17, וחזר אלינו נפעם יותר מתמיד. כל הסיבות מדוע הוא כל כך התרגש מהמשחק בביקורת שלפניכם

נכון למשחקי הספורט שיצאו עד כה ב-2016, אף משחק ספורט אינו קרוב לשלמות. שיפורים שצריך לעשות במנוע של חלק מהמשחקים, הגרפיקה, הבאגים הקטנים ועוד מונעים ממשחקי הספורט להגיע למצב שהם נותנים לשחקנים את החוויה שקרובה לדבר האמיתי. עם זאת, סדרת משחקי הספורט שהכי קרובה לדבר האמיתי בכל שנה היא סדרת משחקי הכדורסל של 2K, שממשיכה השנה עם NBA 2K17.

אחרי שהמשחק ב-2016 היה לא פחות ממדהים, הציפיות של המעריצים היו בשמיים ונשאלה השאלה-האם הטכנולוגיה הקיימת מספיק חזקה בשביל לאפשר ל-2K לשפר את המשחק? את התשובה לכך מקבלים אחרי כמה דקות בודדות ב-NBA 2K17.

גרפיקה מעולם אחר

קודם כל, ברמת הגרפיקה NBA 2K17 נשאר גם משחק הספורט עם הגרפיקה הטובה ביותר. הפרצופים של השחקנים נראים כל-כך מדויקים וריאליסטים עד כדי כך שאם מישהו לא מכיר את המשחק, הוא יתקשה להבדיל בינו לבין משחק כדורסל אמיתי. הזיעה שנוטפת לשחקנים מהגוף, הדיוק בפרצופים, הדאנקים – הכל נראה מדויק יותר מבשנה שעברה, אלא שהשינוי הגדול מגיע דווקא במה שמסביב למשחק על המגרש, בדגש על המעודדות, שסוף סוף השקיעו בגרפיקה שלהן.

הסאונד של המשחק גם הוא ברמה הכי גבוהה שיש. בין אם מדובר בסאונד של הכדור ובמגע שלו עם הפרקט, הסל או הרשת ובין אם בהטבעה, בלוק ונפילות – המשחק נשמע פשוט נהדר, ויחד עם שדרי הבית הקבועים קווין הארלן וגרג אנת'וני ושדר נוסף שמשתנה במשחקים השונים, ביניהם דוריס ברק, כריס וובר, ברנט בארי ואחרים, נוצרת חוויה אמיתית של משחק כדורסל.

https://youtu.be/cQKDcMxTAfw

נוסחה מנצחת לא מחליפים

המשחקיות של 2K17 זהה לזו של המשחק משנה שעברה, אך בכל זאת המשחק עבר כמה ליטושים. הראשון והבולט בהם הוא תוספת התרגילים הקבוצתיים ובכלל, הכיוון של המשחק שמעודד הרבה יותר משחק קבוצתי. אם בשנה שעברה יכולתי לקחת את הקאבלירס ולקלוע מעל 40 נקודות עם לברון ג'יימס בלי מאמץ מיוחד, הרי שכאן זה לא יקרה. הליטושים הקטנים בתרגילים ובשמירות הופכים מהלכים אינדיבדואלים לקשים הרבה יותר מבשנה שעברה, כאשר ריצה עם הכדור בניסיון לעבור שחקן נגמרת הרבה פעמים בעבירת תוקף. לצד זה, אחד השינויים המרכזים הוא מערכת דריבלים חדשה שאמורה לעזור להשאיר את ההגנה של היריב מאחור בעזרת קומבינציות מעניינות, אבל כדאי לציין שזה דורש הרבה אימון מצדכם.

גם במערכת הקליעות ישנו שיפור קל כשעכשיו המצב הפיזי של השחקן משפיע הרבה יותר על הזריקה, ובכלל, המערכת החדשה מאפשרת להבין בקלות יותר מתי ניתן לקלוע ומתי לא. גם השטות של שנה שעברה, בה זריקה מושלמת לא תמיד נגמרת בסל, נעלמה כאן.

כל זאת, יחד עם כמה אנימציות חדשות של הטבעה, מערכת חטיפות משופרת (הזזת הג'ויסטיק הימיני תיתן לכם עוד מספר סוגי חטיפות) הופכים את המשחקיות של 2K17 לדומה לזו של המשחק הקודם בסדרה, אך הרבה יותר מלוטשת.

nba2k17_gameplayscreen3

מבחינת מצבי משחק, המשחק השנה נותן אפשרויות אין סופיות כמעט בכל המצבים –MyLeague  יאפשר לכם להגדיל את הליגה ל-36 קבוצות, כשה-6 הנוספות יכולות להיות קבוצות חדשות או קבוצות שתקימו – תוכלו לקבוע הכל מהשם של הקבוצה ועד האצטדיון שלה, דרך קבוצות יורוליג כמו ריאל מדריד או מכבי ת"א ועד לקבוצות NBA קלאסיות. מהמעט ששיחקתי במצב הזה נראה שהאפשרויות בו באמת אינסופיות והוא יוכל להעביר למעריצים השרופים שעות של משחק. MyGM נותן לכם את האפשרות לשלוט בפרנצ'ייז מסויים בליגה, שתחתיו תצטרכו לעמוד במשימות כמו הגדלת החשיפה של המותג, הישגים ספורטיבים, שילוב שחקנים צעירים ועוד.

מצב הקריירה, בו יוצרים שחקן ומתקדמים איתו מהקולג' עד לליגת ה-NBA, הרבה פחות חופשי השנה מזה של שנה שעברה שהיה די כבול לסיפור שספייק לי יצר. גם המצב MyTeam, המקבילה של סדרת NBA 2K לUltimate Team של פיפא אשר מאפשרת ליצור את קבוצת החלומות דרך קלפים איתם ניתן לסחור ברשת, חוזר. כל המצבים האלה, יחד עם אפשרות לעונה רגילה, משחק עם חברים, משחקים בחוקי רחוב וכמובן משחקי רשת (שבניגוד לשנה שעברה, בנתיים עובדים מעולה) נותנים למעריצים מספיק סיבות לבלות עם המשחק עד השנה הבאה.

nba-2k17-features-4

לסיכום, NBA 2K17 ממשיך לקדם את סדרת המשחקים של 2K קרוב יותר לשלמות עם שיפור בכמעט כל אספקט מרכזי. הגרפיקה האדירה יחד עם העובדה שהמשחק הנוכחי הוא הכי קרוב ללדמות את החוויה של משחק כדורסל אמיתי, ובצירוף אין ספור מצבי המשחק, הופכים את NBA 2K17 למשחק חובה לכל מעריץ כדורסל.

תגובות

במאמר זה

נגישות