80 סוסים ומאות ניצבים: על הסט של קרב הממזרים

הפקת משחקי הכס חושפת בפני הקהל את מאחורי הקלעים של קרב הממזרים, הפרק הכי מדובר של העונה הנוכחית. בשבוע הבא ישודר פרק הסיום

אם אתם צופים במשחקי הכס בטוח שכבר ראיתם או לפחות שמעתם על ההתלהבות הרבה סביב הפרק קרב הממזרים, שמתאר את הקרב האכזרי בין ג'ון סנואו לבין רמזי בולטון על טירת ווינטרפל. לאור הפופולריות הגבוהה של הפרק בעיני הקהל, שעל הדרך כנראה הציב סטנדרט טלוויזיוני חדש בכל הקשור לסצינות מלחמה בסגנון ימי הביניים, ההפקה החליטה לתת לנו להציץ אל מאחורי הקלעים של יצירתו.

החלק שמשך הכי תשומת לב בפרק היה כמובן הקרב עצמו, שהיה עמוס באקשן ומיעט בדיאלוגים. כדי ליצור את הקרב, ההפקה השתמשה ב-80 סוסים ומאות ניצבים.

דיוויד ביינוף, השואו-ראנר של הסדרה, אמר כי השוט המועדף עליו בעונה הנוכחית היה הצילום של ג'ון סנואו עומד לבדו עם הגב אל המצלמה כשהצבא של רמזי בולטון דוהר לכיוונו בכל הכוח. "חלק מהסיבה שהשוט הזה כל כך אדיר", מסביר ביינוף, "היא שהכל אמיתי. 40 סוסים הסתערו במלוא המהירות על קיט הרינגטון".

"עמדתי מול הסתערות של פרשים עד הרגע האחרון, וזה ממש מפחיד", מספר קיט הרינגטון, השחקן שמגלם בסדרה את ג'ון סנואו. "חששנו קצת שאנשים יחשבו שהכל נעשה ב-CGI". אמנם סצינת ההסתערות הייתה אותנטית, אך מצד שני כן נעשה שימוש כבד ב-CGI כדי לשכפל את 200 הניצבים שהשתתפו בסצינה למספר משכנע מספיק כדי לייצג שני צבאות נלחמים וכדי לייצר ענק אחד שגנב את ההצגה.

לפרטים נוספים על איך הפיקו את קרב הממזרים אתם מוזמנים לצפות בוידאו המצורף, בו השחקנים ואנשי מפתח בהפקה מספרים על התהליך והחוויה שמאחוריו.

שבוע הבא ישודר פרק הסיום של העונה השישית, שאמור להיות הפרק הארוך ביותר בתולדות משחקי הכס. אמנם אנחנו בספק האם הוא יצליח להתעלות על ההישגים של קרב הממזרים, אבל אנחנו תמיד אוהבים הפתעות חיוביות. משחקי הכס תחזור אל המסך בעונתה השביעית באפריל 2017, כאשר היא עתידה להיות קצרה יותר באופן משמעותי מהגודל המקובל לכל עונה, שעומד בדרך כלל על עשרה פרקים.

תגובות

במאמר זה

נגישות